Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Otoklav cihazları genellikle tıp ve laboratuvar teknolojilerinde yer alan cihazlardır. Ayrıca otoklavlar eczane ve sağlık sektörü gibi sektörlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki otoklav ne işe yarar ve özellikleri nelerdir?

Otoklav, sterilizasyonun sağlanması gereken yerlerde kullanılır. Laboratuvarlarda doygun buhar altında çözeltilerin ve kültür ortamlarının sterilizasyonunun sağlanabilmesi için otoklava ihtiyaç duyulmaktadır. Hızlı ve etkili bir çalışma ortamı yaratabileceğiniz otoklav cihazları atık maddelerin sterilizasyonunu da sağlar.

Gıda ve taze ürün sanayisinde de kullanılan otoklav cihazları aynı zamanda endüstriyel alanlarda yapılan araştırmalarda ve çevresel araştırmalarda da yer almaktadır.

Otoklav Ne İşe Yarar

Otoklav Sınıfları Nelerdir?

Otoklav sınıfları arasında B, S ve N sınıfları yer almaktadır. B sınıfı otoklavlar en kapsamlı olan otoklav sınıfları arasındadır. B sınıf olan otoklavlarda vakum pompaları mevcuttur. Buhar oluştuktan sonra ve son aşamada pompa ile vakum yapılması B sınıfı otoklavlar ile mümkündür.

S sınıfı olan otoklavlarda başlangıç ve bitiş aşamasında vakum yapılabilir. Paketsiz ve paketli el aletleri ile basit oluklu paketsiz aletler için S sınıfı otoklav uygundur. N sınıfı otoklavlarda ise vakum pompası bulunmamaktadır. Buhar boşaltma ve yerçekimi yöntemi ile vakum yapılır. Oluksuz ve paketsiz el aletleri için N sınıfı otoklav tercih edilmektedir. Sınıflandırmalar sterilizasyon ve sterilizasyon seviyeleri ile ilgili değildir.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza