Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Konveksiyonlu fırınlar 1950'lerden beri kullanımdadır. Yüksek kaliteli konveksiyon fırın rezistansları kullanılarak üretilen birçok model, geleneksel fırınlardan daha pahalı olmakla birlikte, faydaları dikkate alınmaya değerdir. Konveksiyonlu fırınların bazı avantajları şunlardır:

  • Kızartarak pişirme yönteminin alternatifi oldukları için sağlıklı bir yaşam biçiminin parçasıdırlar.
  • Genellikle bir mikrodalga fırında görülen dehidrasyon veya pürüzlü ısıtmayı önlerler.
  • Daha az parçaya sahip oldukları ve daha az yer kapladığı için kolay ve çabuk temizlenebilirler.
  • Eşit ısıtılmış, dengeli bir pişirme alanı oluştururlar.
  • Hem pişirme süresi hem de sıcaklık açısından indüksiyonlu fırınlara göre gözle görülür farklar vardır.
  • Enerji verimlidir, çünkü daha düşük sıcaklık ve daha kısa pişirme süresi gerektirirler.
  • Fırını birkaç tepsi ile doldurabileceğiniz için zamanı ve enerjiyi verimli kullanabilirsiniz.

konveksiyonlu fırın rezistansı

Konveksiyonlu Elektrikli Fırınların Çalışma Prensibi

Hızlı ön ısıtma ve kontrolü kolay bir elektrikli fırın, bugün en popüler seçenektir. Dâhili fan pişirme için sıcak havayı sirküle eder veya ortada eşit derecede pişirme sıcaklığı yaratmak için üst ve alt konveksiyon fırın rezistansları gerekli olan ısıyı yaratır. Konvansiyonel ayarında bu cihazların tümü tutarlılıkla ilgilidir. Tutarlı sıcaklıklar bir konveksiyon fırın rezistansı ile en ince ayrıntısına kadar muhafaza ve kontrol edilebilir. Bir turbo ızgaradan hafif bir ısıtma fırınına kadar, konveksiyonlu elektrikli fırın ısısını manipüle etmek için 16 değişik yolla elektriğin çok işlevli bir pişirme aleti olduğunu söyleyebiliriz.

Bu işlevin merkezinde Ser Rezistans tarafından üretilerek milyonlarca fırın teknolojisinde kullanılan rezistans modelleri bulunuyor.

Konveksiyon Fırınlar Nasıl Çalışır?

Konveksiyon fırınlar biri üstte, diğeri fırın haznesinin altında ısıtma elemanı olan ikikonveksiyon fırın rezistansıiçerir. Her ikisi de ön ısıtma sırasında sıklıkla kullanılır, ancak bazı firmalar, Ser Rezistans olarak asla üretilmeyendüşük kalitelikonveksiyon fırın rezistanslarıkullanır. Pişirme durumunda bu, düzensiz ısıtmaya neden olabilir; fırının orta kısmı üstten veya alttan daha soğuk olabilir.Bu sıcak ve soğuk noktalar dağınık pişirme üretebilir.Örneğin,saatlerce kızarttığınız bir tavuk, bazı yerlerde aşırı pişmiş, bazı taraflarında az pişmiş olabilir. Benzeri şekilde çikolatalı kekleriniz yarısı yanmış, yarısı pişmemiş çıkabilir.

Konveksiyon fırınları, bu kusurları düzeltmek için bir fan ve bir ekstra konveksiyon fırın rezistansı kullanır. Fırının arkasında yer alan fan, üçüncü unsurun üzerinden geçen ve fırın bölmesinde tekrar dolaştırılarak hava sıcaklığı normalleştirilerek bir hava akışı oluşturur. Konveksiyonla ilgili en büyük şey, fanın bu işlemi hızlandırmasıdır.

Ser Rezistans ısıtma sistemlerinde söz sahibi sektör liderlerindendir ve ihtiyacınıza uygun olan rezistansı bulabileceğiniz neredeyse tek adres olup aynı zamanda toptan alışveriş imkânınızda bulunuyor.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza