Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Kimyasal ısıtıcı rezistansları, sanayi sektöründe yer alan kimyasal elementlerin ısıtılmasında kullanılan yüksek hassasiyete sahip rezistans modelleridir. Kimyasal ısıtıcı rezistanslar konusunda seçim son derece önemlidir. Doğru tercihi yapmadığınız zaman çalışma ortamınızdaki güvenlik koşullarını ihlal etmiş olabilirsiniz. Kimyasal maddeler bir demiri, metali ve paslanmaz çelik malzemeleri bile eritebileceği için projelerinize uygun seçimler yapabilmek için mutlaka profesyonel destek almanız gerekebilir.

Yağ, likit ve asit gibi maddelerin ısıtılmasında da kullanılan kimyasal ısıtıcı rezistanslar uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz rezistanslar arasında yer almaktadır. Teflon, bakır, krom, titanyum ve cam gibi farklı malzemeler kullanılarak dayanıklılık seviyeleri artırılan kimyasal ısıtıcı rezistansları bütün kimyasal malzemelerin ısıtılması için uygundur.

En Yaygın Kullanım Alanları Nelerdir?

Bütün kimyasal maddeler arasında sayılabilir olarak gıda, boya ya da doğrudan tekstil sektörü içerisinde kalite kontrol hattı dışında bu üretimler sıvıların ısıtılması noktasında kullanılmaktadır. Hem yumuşak hem de esnek yapısı sayesinde en iyi şekilde ısıtıcı görev görürken, kimyasal alan içerisinde en uyumlu üretimler sağlanmaktadır. Krom nikel rezistansları, alaşımlı rezistanslar olarak en iyi şekilde uygulanması sağlanırken, teknik noktada gerekli uygulamalar sayesinde herhangi bir pas tutma ya da sıvı ısıtmasında koku yapma sorunlarını meydana getirmezler.

Bu üretimler sonucunda kimyasal ısıtıcı rezistanslar yoğun şekilde hem sanayi alanında hem de kimyaya dair her alanda kullanımı bulunur. Günümüzde sanayi sektörü içerisinde tekstil ve boya ile ilgili sektörler dışında da kalite kontrol laboratuvarlarında birçok amaca uygun şekilde kullanılır. Bu üretimlerde rezistans sanayi sektöründe kullanılacaksa eğer en doğru oranlarda alaşım formülleriyle beraber 400 santigrat dereceye kadar sıcaklık ayarı uygulanması sağlanmaktadır.

Rezistans üretimi aşamasında nikel, büyük bir görev üstlenmektedir. En çok kimyasal alanlarda kullanılırken etkin görevi, kimyasal etkenlere karşı dirençli olmasını sağlamaktır. Bu nedenle kimya alanlarında kullanılacak rezistans ürünlerine üretim hattı içerisinde gereken nikel alaşımı en doğru uygulamalar ile beraber etkin şekilde uygulanmaktadır.

Genel olarak yüksek ısıya karşı dayanıklı olma konusunda krom, titanyum ya da cam olan bu üretimlerde, kimyasal alana dair malzemeler kullanılarak en doğru formda üretimler tamamlanmaktadır.

Kimyasal Isıtıcı Rezistans Fiyatları

Standart ölçülerde ve özelliklerde tasarlanan kimyasal ısıtıcı rezistanslar aynı zamanda kişiye özel olarak da üretilebilmektedir. Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz kimyasal ısıtıcı rezistanslar ile ilgili Ser Rezistans ekibiyle iletişime geçerek özel üretime sahip ürünlerden yararlanabilirsiniz. Kimyasal ısıtıcı rezistans fiyatları ürünlerin teknik detaylarına ve boyutlarına göre değişebilir. Ser Rezistans ürünleri arasında her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek kimyasal ısıtıcı rezistans modelleri yer almaktadır.

Çevre dostu ve dünya kalite standartlarında üretilen kimyasal ısıtıcı rezistansları kullanarak çalışmalarınıza hız kazandırabilir ve daha işlevsel çalışma alanları elde ederek iş ilerleyişinizin en üst düzey güvenlikte sürdürülebilmesini sizler de sağlayabilirsiniz.

İletişim Formu
Plaka Isıtıcı
Endüstriyel alanlardaki ısı sistemlerinde kullanılan plaka ısıtıcı modelleri özellikle oto...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza