Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Kimyasal kaplamaların kullanılması otomotiv, askeri, havacılık, denizcilik, aydınlatma, endüstriyel ve yeşil enerji uygulamaları için özellikle önemlidir. Bununla birlikte, elektro kaplama banyo rezistansı endüstrisinin hızla genişlemesi nedeniyle, konformasyonel kaplamalar, geniş bir elektronik cihaz dizisi içinde yüksek performans ve güvenilirliğin gerekli kombinasyonunu sağlayan yerli ve mobil elektronik endüstrilerinde de önemli rol oynar.

Kaplama Banyo Rezistansı

Kaplama Banyo Rezistansı Modelleri ve Özellikleri

Bir elektroliz işleminde gerekli olan kaplama banyo rezistansı için test edilen en yaygın elektriksel parametre Yüzey İzolasyon Direnci'dir (SIR). Bu ölçüm, kaplamadan önce ve sonra sıklıkla zor koşullara maruz kaldıklarından, sürekli olarak gerekli izolasyon seviyesini sağlamalıdır. Kaplama ayrıca yüksek dielektrik mukavemeti göstermelidir; bu gerekli minimum kaplama banyo rezistansı ve bitişik aralıklar arasındaki potansiyel farktan tespit edilebilir.

Kaplama banyo rezistansları elektrolizi yapılacak, bakır, bakır sülfat, alüminyum ve benzeri maddelerin kimyasal sürecinde ısıtma elemanı olarak görev yapar. Çeşitli ebat ve boyutlarda kaplama banyo rezistansı bulunur, daha çok kuvars cam tüp, paslanmaz çelik ve titanyum malzemelerden yapılmış rezistanslar popülerdir. Elektroliz banyosu kabı kenarına montaj için uygundurlar. Bu tür rezistanslar, özellikle elektrolitik banyolar için tamamen çalışan koruyucu toprak iletkeni (PE) ile özel bir izolasyona sahiptir.

Ser Rezistans çeşitleri geniş ve tüm kaplama banyo rezistansı türlerini belirtmek mümkün değil, örneğin akış rezistansı, hava rezistansı ve özel tank rezistanslarından bahsedebiliriz. Mevcut standart ürünler dışında, isteğe göre herhangi bir özel rezistans temin edebiliyoruz.

Fırın rezistansı fiyatları yazımızda fırın rezistanslarının teknik detaylarını ve fiyatlarının değişkenliklerini de inceleyerek sizlere sunduk. 

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza