Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Rezistans telleri; elektrik üzerinden elde edilmesi mümkün olan enerjiyi ısı enerjisine çevirme görevini üstlenmek amacıyla kullanılan direnç telleri olarak karşınıza çıkar. Bu teller içerisinde kullanım alanına ve rezistans türüne göre birçok farklı üretim söz konusu olabilir. Kullanılan ortama göre farklı oranlarda maddelerden üretilen bir çeşit alaşım olarak da nitelendirilebilir bu ürünler, ihtiyaçlarınıza uygun şekilde yüksek kalite oranlarında tasarlanabilir. Ser Rezistans; söz konusu elektrikten elde edilen enerjisi ısı enerjisine çeviren rezistans telleri olduğunda, üst düzey kalite standartlarında ürün tedariğini sağlayan profesyonel bir firmadır. Ayrıca zamandan ve nakitten tasarruf elde etmenizi sağlayan firmamız için öncelikli olan daima ihtiyaçlarınız en doğru ürünle yanıt vermektir.

Isıtıcı Rezistans Teli

Rezistans telleri, elektrik akımına göre çok yüksek bir direnç gösterme özelliğine sahiptir. Bu özelliğinden kaynaklı çok sık tercih edilen bir alternatif seçenek olduğu ifade edilebilir. Bu teller yassı ya da yuvarlak olarak iki farklı sınıfta yer alır. Malzeme olarak demir, krom, nikel ya da alüminyum gibi malzemeler kullanılarak üretilir.

Yuvarlak olan ısı rezistans telleri endüstriyel tesislerden çok yüksek bir sıcaklığın gerekli olduğu alanlarda kullanılır. Sanayi tipi fırınlarda aktif şekilde kullanılan rezistanslarda yuvarlak rezistans telleri olmazsa olmaz bir konumdadır. Yassı rezistans teli modelleri ise daha çok kesme ve yapıştırma makineleri için kullanılır. Diğer yandan saç kılıflı ya da mikalı şeklinde farklı makinelerde kullanılabilir.

Ser Rezistans olarak her türlü ihtiyaca özel farklı rezistans teli modelini üretirken, alanında uzman ekibimizle her türlü sorunda akılcı çözüm önerileri vaat etmeye devam ediyoruz.

Rezistans Teli Nerede Bulunur?

Rezistans telleri iki farklı türde üretimi yapılan ürünlerdir. Bu ürünlerde yuvarlak özelliklere sahip olan ürünler daha çok endüstriyel üretim noktalarında ön plana çıkar. Özellikle sanayi tipi fırınlar gibi yüksek ısının söz konusu olduğu alanlarda yuvarlak rezistans tellerinin daha çok tercih edildiği söylenebilir. Yassı rezistans telleri ise yapıştırma ya da kesme görevini yerine getiren makinelerde kullanılır.

Isı rezistans telleri, elektrik akımı karşısında dayanımı yüksek olan malzemeler kullanılarak üretilir. Isıtıcı görevini üstlenen cihazda ısı rezistans telleri sayesinde daha fazla artış gösterme imkânı bulur. Telin hammaddesi ise performansı belirleme konusunda başarılıdır. Günümüz şartlarında küçük ev aletlerinde ve endüstriyel üretim noktalarında birçok rezistans tellerini bir arada görmek mümkündür.

Isıtıcı Rezistans Teli Nasıl Seçilmeli?

Kaliteli ürünlere yönelmek, birçok alanda çok önemli olduğu gibi rezistans teli seçiminde de çok önemlidir. Rezistans telleri çoğu zaman bir cihazın parçası olarak kullanılırken, onun verimli çalışma performansını da doğrudan etkiler. Cihazların çalışma ısısını ya da ısı transferlerini etkiledikleri için yüksek kalitede ürünlerin tercih edilmesi uzun vadede önem arz eder.

Rezistans teli içerisinde bulunan krom alüminyum oranları sayesinde paslanmaz özelliğe sahip olabilir. Bu yüzden içerisinde yer alan alaşımların oranına dikkat edilmesi gerekir. Yüksek ısılarda ortaya çıkan çalışma sıcaklıklarına dayanıklı olabilmesi için alaşım oranını göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Rezistans çeşitleri konusunda aradığınız hizmet kalitesini sizlerle buluşturan Ser Rezistans; bu konuda ihtiyaçlarınızı kısa süre içerisinde karşılar.

Yüksek ısılara çıkan çalışma sıcaklıklarına karşı dayanıklı olabilmesi için alaşım oranı dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Rezistans seçimi yaparken kullanılması talep edilen amaç ve kapasiteye göre bir seçim yapılmalıdır. Bu dirençler elektrik enerjisini ısıya çevirse bile verimlilik çok önemli bir konumda yer alır. Ayrıca enerji tasarrufu sağlaması, paslanmaması, dayanıklı olması gibi özelliklere de dikkat edilmelidir. Verimliliğin çok önemli olduğu günümüz koşullarında tercih edilen rezistansın enerji verimliliği her zaman dikkate alınmalıdır. Kaliteli ürün tercihi sayesinde özellikle endüstriyel alanlarda gereksiz enerji tüketimi önlendiği gibi zaman tasarrufu elde edilmiş olur. Rezistans teli çeşitleri ve fiyatları konusunda detaylı ve doğru bilgiyi alabilmek için Ser Rezistans web sitesini ziyaret ederek size en uygun olan ürünü sipariş verme imkânından faydalanabilirsiniz.

Rezistans Teli Özellikleri

Rezistans telleri elektrik üzerinde elde edilen enerjiyi alır ve sonrasında bu enerjiyi ısı enerjisine çevirir. Bu işlemi gerçekleştirirken çok yüksek bir direnç gösterme özelliğine sahiptir.

Rezistans teli özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Rezistans telleri yassı ve yuvarlak şekillerde üretilebilir,
 • Rezistans telleri farklı kullanım alanlarına göre çeşitli şekillerde üretilir,
 • Teller farklı alaşımlarda üretilirken, elektrik akımı karşısında çok yüksek bir direnç gösterdiği söylenebilir,
 • Alüminyum, demir ve nikel gibi farklı hammaddeleri kullanılarak üretilebilen tellerdir,
 • Kullanım alanlarına göre rezistans teli seçilmesi gerekir. Aksi takdirde beklenen performansın elde edilmesi mümkün değildir,
 • Tellerin kullanım alanlarının yanı sıra kullanılan malzeme yapısı da performansı etkiler,
 • Rezistans telleri yüksek derece sıcaklıktan etkilenmez ve tam performans olarak çalışır,
 • Rezistans telleri yassı rezistans teli ve yuvarlak rezistans teli olarak iki farklı grupta üretilir,
 • Rezistans telleri rezistansın kullanılacağı cihazın çalışma performansı ve sistemine göre tespit edilir,
 • Bu ürünler son derece çevre dostu ve sağlıklı olduğundan zararlı değildir.
 • İhtiyaçlarınıza uygun özelliğe sahip olarak üretilen uygun fiyatlı rezistans telleri için Ser Rezistans yetkili çalışanlarıyla iletişime geçebilir ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rezistans Teli Çeşitleri

Isıtıcı rezistans teli çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve en dayanıklı olanlar krom nikel rezistans modelleri olarak karşınıza çıkar. Web sitemiz üzerinde dünyanın birçok yerine krom nikel rezistans tellerini temin etme kolaylığını deneyimleyebilirsiniz. Üst düzey kalite standartlarında üretim sağlayan krom nikel rezistans telleri, en doğru koşullar sağlanarak yerine monte edildiğinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışma performansı sergileyebilir.

Rezistanslar, kullanıldığı alana ve ortam değerine uygun şekilde tercih edilmelidir. Kullanılan cihazların kullanım kılavuzu içerisinde nasıl bir rezistans teli kullanıldığı belirtildiği için bu tercihlere dikkat edebilirsiniz. Kullanılacak ortama ve cihaza uygun seçilmeyen rezistans telleri genel olarak daha kısa ömürlü olduğu gibi beklenen performansı da sergilemez.

Rezistans telleri konusunda geniş kapsamlı bir hizmet anlayışına sahip olan firmamız yassı ve yuvarlak tel çeşitlerini hızlı şekilde tedarik etmenizi sağlar. Sitemizde satışa sunulan ürünler arasından ihtiyacınıza uygun olanları ekonomik fiyatlar üzerinden tek tıkla satın alabilirsiniz. Ser Rezistans olarak büyük sanayi tesisleri başta olmak üzere öğrenci projelerine kadar çok geniş bir yelpazede hizmet vermeye devam ediyoruz.

Isıtıcı Rezistans Teli Modelleri

Isıtıcı rezistans modelleri arasında ev kullanımı için uygun olan seçeneklerde söz konusudur. Evlerde kullanılan en fazla bilinen model ise çamaşır makinesi rezistanslarıdır. Beyaz eşyalar arasında önemli bir konumda yer alan çamaşır makinesi içerisinde bulunan rezistans emek ve zamandan tasarruf elde etme konusunda başarılıdır. Çamaşırlar aktif şekilde yıkanırken ihtiyaç duyulan sıcak su bu rezistans sayesinde elde edilir. Makine içerisine alına soğuk su ise doğru tercih edilen bir ısı rezistansı sayesinde hızla istenilen ısıya kavuşabilir. Ser Rezistans sayesinde farklı model çamaşır makinelerine uygun rezistans modellerini kolay bir şekilde temin etme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ayrıca boru rezistans da günümüzde sıklıkla tercih edilen bir rezistans modelidir. Çok farklı sistem ve makineler sayesinde karşınıza çıkan bu ürünler bilimsel, ticari ve endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır. Bu rezistanslar kuru ve sulu ortamlarda kullanılmak için son derece uygundur. Firmamız sayesinde diğer rezistans modellerini olduğu gibi, boru rezistans çeşitlerinde temin edebilirsiniz. Boru rezistans, fişek rezistans, plaka rezistans, quartz, mika yalıtımlı ve seramik taşlı gibi rezistans çeşitleri hayatın birçok noktasında pratik kullanım konforu yaratır. Farklı alaşım oranları ve güçleri ile fark yaratan rezistans modellerine göz atmak ve cazip fiyatlarda uzun ömürlü ürünlere sahip olmak için hemen web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Isıtıcı Rezistans Teli Fiyatları

Rezistans teli fiyatları, ilk olarak ürünün özelliklerine ve hammaddesine göre farklılık gösterir. Kullanım alanı rezistans fiyatı üzerinde direkt olarak etkili olurken, proje ve kullanım alanı için fiyat-performans açısından en etkili rezistans teli fiyatları arasından bir seçim yapmakta fayda vardır. Ser Rezistans web sitesinde yer alan her bütçeye ve ihtiyaca uygun birinci kalite ve üst düzey kalite standartlarında rezistans tellerini çok uygun fiyat aralıklarında bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise sadece Ser Rezistans web sitesinde yer alan iletişim numaralarını kullanarak fiyat teklifi almak ve sipariş oluşturmaktır.

Firmamız için öncelikli olan daima beklentileri karşılayan ürünleri sizlere sunmak olduğundan, Ser Rezistans kalitesini yaşamak istediğinizde web sitemizi ziyaret etmek ve ihtiyacınıza hitap eden ürünü seçmek yeterlidir. Söz konusu ihtiyaca uygun ürünlerle uzun ömürlü ve kaliteli seçenekleri değerlendirmek olduğunda Ser Rezistans sizi bekliyor.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza