Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Isıtıcı ısı bandı rezistans, endüstriyel alanlarda ısınma ihtiyaçlarına uygun pek çok uygulamada kullanılan ısıtma elemanı olarak bilinmektedir. Vana, pompa, tank ısıtma gibi alanlarda ısıtıcı kablolar kullanılmaktadır. Bu ısıtıcı kablolar genellikle kullanıcını beklediği ısıtma kapasitesini yeterli oranda karşılamaktadır. 

Isıtıcı Isı Bandı Rezistansı

Ancak bazı uygulamalarda ısıtıcı kablolar istenilen ısıyı vermekte zorluk çeker ve yetersiz kalabilirler. Bu gibi durumlarda ısıtıcı ısı bantları çok doğru bir çözüm olarak karşınıza çıkar.

Isıtıcı Bant Nedir?

İçeriğinde seri dirençli bir yapı yer alan nikel/krom rezistansların bulunduğu, dış kısmı genellikle cam elyaf bez ya da silikon olan,  fabrikasyon şekilde dolandırılmış ve belirli bir metrajda çok esnek bir yapıda üretilen ısıtıcılara ısıtıcı bant denilmektedir. Isıtıcı bantlar, seri dirençli bir yapıya sahip olmasından kaynaklı istenilen uzunlukta kesilemeyen ürünlerdir. Özellik anlamında ısıtıcı kablolardan farkı, metre başına vermiş oldukları güç değerine göre değil toplam verdikleri güç değeri baz alınarak sınıflandırılmaktadırlar.

 Ayrıca bu ısıtıcı rezistans çeşitleri genellikle boruya spiral şeklinde uygulanırlar. Bununla birlikte ısıtıcı bantlarda aktif kullanım uzunluğu ısıtıcı kablolarda geçerli olan 80-90 metre yerine sadece 10-15 mt gibi kısa bir mesafe ile sınırlı kalır.

Hazır sonlandırılarak kullanıcıya sunulan bu ısıtıcılar, son aşamada hazır olan elektriksel izolasyona sahiptir. Bu sebeple ek olarak bandı sonlandırmak için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmaz. Diğer ucunda yer alan faz/nötr uç kısımlarına 220V( ya da modeline göre değişik bir gerilim) uygulanması, kullanım için yeterli olacaktır. Bu gerilim uygulamasının hemen ardından bant ısınma işlemine başlayacak ve sarıldığı yüzeyi ısıtmaya başlayacaktır.

Isıtıcı bantlarda en öne çıkan özelliği kısa metrajlarda bile çok yüksek bir güç sunuyor olmaları ve yüksek sıcaklık ölçülerine bile dayanıklı olmalarıdır. Elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviren ısı rezistansları 760c’ye dayanıklı olmakla kalmaz, 60 cm uzunluğa sahip 600w, 3mt kısa uzunluklara ve 3kW üzerine bile güç üretebilmektedir.

Oldukça esnek bir yapıya sahip olan ve ısı transferlerinin olmazsa olmazı haline gelen ısıtıcı ısı bandı rezistansı, her türlü yüzeye kullanım için oldukça uygundur. Vana, pompa, flanş ya da filtre gibi pek çok ekipmana uygulanmaya uygun olan bu ısıtıcılar, çok ince borulara bile ısı transferlerinin sağlanabildiği işlevsel bir ısıtma elemanıdır. Öyle ki laboratuvar ekipmanları için ihtiyaç duyulan ısıtma işlevini üst düzey kalitede karşılar.

Isı bantları çok yüksek derecede sıcaklığa ulaşabildiğinden kullanım esnasında ve sonrasında bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Öncelikle insan sağlığı, ısıtıcının ömrü ve ısıtırken alınan verimin artması için ısıtıcı sarımı işleminin ardından yüzeyin hemen ısı izolasyon şeklinde kapatılması gerekir. Bu her bakımdan güvenli kullanım için çok dikkat gerektiren bir noktadır.

Isıtıcı Isı Bandı Rezistansı Nerelerde Kullanılır?

Son derece işlevsel özelliklere sahip olan ısı bandı rezistansları, ihtiyacınız olan birçok yerde kullanılan ürünlerdir. 2 mt, 3 mt, 4 mt, 5 mt, 7 mt, 10 mt boyutlara sahip yakıt ve su borularında, yer ısıtması, çatı olukları gibi alanlarda, güneş enerjileri ve garaj girişleri, seralarda, buzlanma yapan her yerde ve beton hasırında ısı bandı rezistans modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız yerin özelliklerine bağlı olarak özel plastik üretimi yapılan ısıtıcı rezistans çeşitleri, soğuk iklim şartlarında bile çimentonun hızlı bir şekilde donmasını sağlayacak özel imalattır ve kuluçka adına muhtelif ısıtıcılar olarak ön plana çıkar. Bununla birlikte içinden akışkan sıvı maddelerin geçtiği borularda, borunun üzerine sarılarak içerisinden geçen sıvının düşük sıcaklığa sahip ortamlarda donmasına karşı önlem şeklinde kullanılır. Bu ürünlerde maksimum yüzey ısısı 80-90 derece arasında olmaktadır.

Enerji tasarrufu konusunda verimlilik sağlayan ısıtıcı ısı bandı rezistanslarının özellikleri talep ettiğiniz boyutlara göre değişkenlik göstermektedir.  Volt ve Watt değerlerinde değişiklik gösteren ve Kişiye özel siparişler hazırlandıktan sonra, 200 metrelik makaralar şeklinde tarafınıza teslim edilir.

Isıtıcı Isı Bandı Rezistans Modelleri Ser Rezistans Güvencesinde

Çalışma alanlarında olumsuz hava şartlarına karşı ürünleri koruma altına almak için doğru ürünlerle destek sağlamak çok önemlidir. Isıtıcı ısı bant rezistansları bu anlamda beklediğiniz performansı bulabileceğiniz, işlevsel kullanımıyla dikkat çeken ürünlerdir. Ancak firma güvenliği bu anlamda çok büyük önem taşır. Isıtıcı ısı bandı satın alırken, kullanım alanının uzunluğuna ve ihtiyaç duyduğunuz diğer özellikleri göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Bu aşamada firma güvenliği ve nitelikli çalışma prensibi dikkat çeken nokta olarak karşınıza çıkıyor.

İhtiyacınız olan kalite ve ürün kullanım fonksiyonu bütçenize de hitap eder nitelikte olmalıdır. Ser Rezistans, bu aşamada ihtiyacınız olan ısıtıcı ısı bant rezistans modellerini çeşitli avantajlar dâhilinde bütçeye uygun fiyat aralıklarında sizlere sunuyor.

Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı web sitemizde yer alan çeşitli ısıtıcı bant modellerini kullanarak işlerinizde güçlü performans ve kalitenin sunduğu konforu deneyimleyebilirsiniz. Ser Rezistans müşteri memnuniyetini ön planda tutarken, müşterilerinin tüm ihtiyaç ve isteklerini iyi bir şekilde analiz eden ve üretimlerini buna bağlı sürdüren profesyonel bir firmadır. 

Aradığınız kolay alışveriş ve kaliteli hizmeti bu sayede firmamızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Ser Rezistans sayesinde kalite artık bütçeye uygun fiyatlarla sizlerle. Projenize uyum sağlayan ısıtıcı ısı bandı rezistans modelini tek tıkla satın alarak, hem enerji tasarrufu hem de pratik kullanım rahatlığından faydalanabilirsiniz.

İşlevsel çalışmayı ve memnuniyeti garantileyen Ser Rezistans ürünleri, uzun yıllar sorunsuz kullanım sağladığından en başından avantajlı alışveriş imkânı sunar. Maliyet konusunda da tasarruf elde edebilmek ve satın aldığınız ürünü uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için hemen Ser Rezistans web sitesini ziyaret edip, ihtiyacınız olan ürünlere çeşitli avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ser Rezistans, nitelikli çalışma prensibiyle alışverişlerinizi kolaylaştırır. 

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza