Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

İnfrared ışınları, güneş ışınları ile yayılarak dünyamıza gelen ışınlar arasındadır. Infrared ısıtıcılar da benzer bir mantık çalışır. Zararlı ışıma yapmayan infrared lamba rezistanslar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. İnsan sağlığı açısından herhangi bir risk taşımayan infrared lamba rezistanslar uygun fiyat seçenekleri ile de pek çok kişinin tercih ettiği rezistanslar arasındadır.

Infrared Lamba Çeşitleri

İnfrared lamba çeşitleri açısından bakıldığında birçok çeşitlilikte lambalar bulunur. Gold twin tube, altın kaplı halojen lamba çeşitleri, quartz lamba, hızlı orta dalga infrared lamba, infrared ısıtma sistemleri gibi pek çok infrared ısıtıcı lamba dahil olmak üzere birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Infrared ısıtma sistemleri içerisinde kullanıldığı gibi günümüzde lamba çeşitleri olarak da yaygındır. Tek ve çift tüp infrared lambalar gibi çeşitlerine kadar birbirinden farklı modeller arasında seçim yapmak, ihtiyaca ve alana göre kullanım sağlamak mümkündür.

Birçok lamba çeşitleri varken bunların pek çok boyutları, voltaj ve güçleri de bulunur. Bununla beraber lamba halojen lambalar karbon ve ara kurutucu türleriyle beraber de kullanılan  quartz infrared lambalar bulunmaktadır. Burada önemli olan kullanım alanlarına göre lamba çeşitlerinden faydalanmanız ve seçim yapabilmeniz olacaktır. 

Tek tüp infrared lambaların renk sıcaklığı 1800 K'dir. Ortalama 10 bin saat çalışma ömrüne sahip olurlar ve altın, seramik reflektör ile birlikte kaplama yapılarak kullanımı bulunur. Hem yatat hem d dikey çalışma pozisyonlarında üretilmektedir. 

Halojen infrared lamba türleri ise 900 C'ye kadar en yüksek verimlilikte çalışma prensibi gösterirler. Bununla beraber bu ürünler, yaydığı ışınma ile beraber çok fazla alana yayılır. Renk sıcaklığı 2400 - 2500 K'dir. 10 bin saat çalışma ömrü bu ürünlerde de geçerli olup birbirinden farklı çap ve boyutlarda da quartz tüpler tercih edilmektedir. 

10 bin saat çalışma ömrüyle beraber günümüzde tercih edebileceğiniz ön ısıtma ve soğutma gibi çok hızlı aksiyon alabilen bir diğer lamba türü ise karbon tüp infrared lambalardır. Kurutma sektöründe diğer emiterlerden daha hızlı çalışmaktadır. Işınım noktasında yüksek performans göstermektedir. Bununla beraber tek tüp modellerinde 3 metre çift tüp modellerde ise 4 metreye kadar ısıtma boyu gösterirler.

NIR olarak belirlenen Near İnfrared Lamba teknolojisi ise 2600 C IR lamba renk sıcaklığı bulunan, 7 - 10 bin sat aralığında ömrü olan lambalardır. Altın ve seramik reflektör ile kaplama yapılabilir şekilde üretimi bulunur. Pet şişirme makinalarıyla beraber genelde yüzey yaş boya kurutması gibi alanlarda mükemmel sonuçları çıkartmaktadır.

Birbirinden farklı niteliklerde dalga boyu özelliklerinden tutun da kızılötesi ışığın dahi etki ettiği şekilde kurutma fırınları, fabrika ısıtma türleri gibi pek çok farklı tiplerde, ölçülerde modeller üretilmektedir. Ser Rezistans olarak tip ve ölçü bakımından birçok model değerlendirilmektedir. Hem yatay hem de dikey çalışan lamba türlerinde quartz lambalar değerlendirilirken, kendi tesislerinizde kullanabileceğiniz şekilde pek çok modellere de göz atabileceksiniz. Rezistans teli olarak da özel teller kullanıldığı gibi boyutlara göre değişen şekilde de seçimler yapabilirsiniz.

Infrared Lamba Kullanım Alanları

Pek çok farklı alanlarda kullanılabilir olan infrared lamba kullanım alanlarından biri fırınlardır. Kurutma fırınları olarak boya kurutma fırınları, ara kurutucu ya da serigraf kurutma gibi birçok alanlarda genel olarak kullanılır. Fabrika ısıtma, tekstil fikse fırınları gibi genel olarak boya kurutma sistemleri içerisinde doğrudan infrared lamba türleri kullanılır. 

Bunların dışında da doğrudan yaş boya kurutma ya da benzer niteliklerde de yine doğrudan bu ısıtıcı lamba türleri tercih edilir. Pet şişirme makinelerinde de yaş boya kurutma ya da benzer olarak yüzey kurutma gibi pek çok alanda en doğru sonuçları elde etmek amacıyla kullanımı yaygın olmaktadır.

Halogen infrared lamba kullanım alanlarına bakıldığında ise kenar kurutma, boya kurutma makinelerinde ara kurutucu ya da kafe ısıtma, ısıtıcıları olarak da kullanımı yaygındır. Boya kurutma ya da ısıtıcı sobalarda genel olarak temel şekilde halogen infrared lamba kullanımları bulunur.

Infrared Lamba Fiyatları

Günümüzde pek çok açıdan çeşitli ölçülerde ve farklı formlarda üretilen infrared lamba fiyatları da değişkendir. Birbirinden farklı türleriyle beraber Ser Rezistans olarak müşterilerimizin taleplerine karşı çözüm üretebilme anlamında yardımcı olabilmekteyiz. Tüm isteklerinize karşılık gelebilecek nitelikte, tüm projeleriniz için uygun infrared lamba türleri ve fiyatları açısından istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. 

Projelerinize uygun şekilde infrared lamba çeşitleri ve özellikleri bakımından nitelikli şekilde değerlendirerek, isteklerinize uygun şekilde değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Dilediğiniz gibi yönlendirebilir ve projelerinize uygun dilerseniz altın kaplı lambalarda da infrared ile etkili çözümler bulabilirsiniz. Birçok özel kaplama niteliğinde birbirinden farklı seçenekler yapılacağı gibi infrared lamba fiyatlarında da buna göre değişiklik gösterecektir. Dilediğiniz tüm modellere de bizi arayıp bilgi alabilir, merak ettiklerinizi de tek bir telefon ile direkt sorabilirsiniz.

Hava kuruluğuna sebebiyet vermeyen infrared lamba rezistansları ısının yönlendirilmesi ve kontrol edilmesinin gerektiği her alanda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Rüzgar ve hava akımı gibi faktörlerden etkilenmeyen bu ürünler ısıya ihtiyaç duyulan yerlerde uygun bir maliyet ile ihtiyaçlarınızı karşılar.

Fosil ve gaz yakıtlarının yandığı zaman ortaya çıkan çevreye karşı zararlı etkiler infrared rezistanslarda ortaya çıkmaz. Bu durum aynı zamanda bu etkilerin giderilmesi için ortaya çıkan ek maliyetin de engellenmesini sağlar.

Enerji Tasarruflu İnfrared Lamba Rezistanslar

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz infrared lamba rezistansları uzun kullanım ömrüne sahiptir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz infrared lamba rezistansları çevre bilincine sahip bir şekilde çevreye duyarlı olarak tasarlanmaktadır.

1. sınıf kalitedeki malzemelerden üretilmekte olan infrared lamba rezistansları endüstriyel alanlarda da kullanılabilen rezistans çeşitleri arasında yer almaktadır. Infrared teknolojisinden yararlanabilmek ihtiyaç duyabileceğiniz infrared lamba rezistansları Türkiye’nin her noktasına göndermekteyiz. 

En uygun fiyat seçeneklerine sahip olan infrared rezistanslarımız işletmelerinizdeki enerji maliyetini optimum seviyelere çekebilmenizde sizlere yardımcı olmaktadır.

İletişim Formu
Infrared Isıtıcı Lamba Satan Yerler
Infrared teknolojisinden yararlanılarak üretilen infrared ısıtıcılar aynı zamanda çalışabi...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza