Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Son yıllarda adından daha fazla söz edilen ve endüstriyel alanda ısıtma çözümleri dendiğinde ilk akla gelen ısıtma sistemlerinden biri olan infrared ısıtma sistemleri, sektörde en önemli ısıtma ihtiyaçlarından birini karşılayabiliyor. Her ne kadar bir ısıtma sistemine dönüşmesi çok uzun bir zaman almış olsa da aslında infrared teknolojisinin bilimsel olarak keşfedilmesi 18. yüzyıla kadar uzanıyor. Peki infrared ısıtıcı nedir ve nasıl kullanılır?

Öncelikle infrared ne demek ve infrared nedir sorularının yanıtını açıklanması gerekiyor. 1800’lü yıllarda SirFrederic William Hearschel renk tayflarının ne oranda ısı taşıyabildiğini ve bu ısının kullanılabilir olup olmadığını incelerken infrared teknolojisini de keşfetti. Çok uzun süren deneyler sonucunda keşfedilen infrared teknolojisi zamana ısıtma sistemlerine dönüştü ve günümüzde tüm dünyada, endüstriyel alanda son derece önemli bir ihtiyacı karşılaması nedeniyle halen geliştirilmeye devam ediyor. Peki infrared ısıtıcı ne demek ve diğer ısıtıcı sistemlerinden farkı nedir?

IMG_0999.png

İnfrared Isıtma Sisteminin Farkı Ne?

Bu ısıtma sisteminin en önemli özelliği ısıyı ışık ile taşıyabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda havayı ısıtmadan yani havayı bir aracı olarak kullanmadan direkt olarak sadece objeyi ısıtıyor olması da yine infrared ısıtma çözümlerinin önemli ve fark yaratan özellikleri arasında yer alıyor. Öncelikle bilinmesi gereken husus infrared ısıtma sistemlerinde kullanılan ışıklar diğer ışıklardan daha fazla ısı taşıyabiliyor.

İnfrared ışıkları güneş ışınlarının 0,76 ila 300 mikrometre dalga boyu aralığında olan ışıklardır. Rengi turuncu ve aynı zamanda infrared ışınları sadece güneşin doğuşu ve batışı esnasında net olarak görülebiliyor. Endüstriyel alanda ısıtma sistemlerinde kullanılan bu ışıklar aslında tıp sektöründe tedavi amacıyla ve haberleşme alanlarında da kullanılıyor.

Ser Rezistans olarak sizlere etkin bir şekilde kullanabileceğiniz çok sayıda farklı infrared ısıtma sistemi seçeneği sunuyoruz. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ve pek çok farklı alanda kullanıma uygun olan ürün çeşitlerimize hemen göz atabilirsiniz.

Quartz cam borulu rezistanslar yazımızda en fazla tercih edilen ürünlerimiz arasındaki quartz cam borulu rezistanslar hakkında sizlere geniş kapsamlı bilgi sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza