Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Endüstriyel alanlarda kullanılan birçok farklı rezistans çeşidi vardır. Bu rezistanslar genel olarak aldıkları elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirirler. Sanayi tesislerinde makinelerde ve endüstriyel mutfaklarda kullanılmasının yanı sıra, rezistanslar günlük yaşam içerisinde de oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

Rezistanslar kendi aralarında birçok farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitler kullanım alanlarına, kapasitelerine ve teknik özelliklere bağlı olarak değişiklikler gösterir. Son yıllarda en çok kullanılan rezistans çeşitlerinden biri de flexible silikon rezistanslardır. Flexible silikon esnek rezistans gibi isimlerle de anılan bu çeşit, birçok üretici tarafından merak edilmektedir. Yazımızın devamında flexible silikon rezistansların ne olduğu, özellikleri ve nerelerde kullanıldığı gibi bilgileri bulabilir, ihtiyacınız olan modeller konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Flexible Silikon Rezistans Nedir?

Flexible silikon rezistanslar, son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan rezistans çeşitlerinin biridir. Bunun temel nedeni ise ısı direnci yüksek olan silikon malzemelerden üretilmesidir. Bunun yanı sıra ısıtılacağı yüzeye yapıştırılarak kullanılması da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları sebebiyle her geçen gün popülaritesi artan yeni nesil bir rezistanstır.

Bu rezistans çeşidi, kullanılacağı alanın genişliği, yüksekliği ve yüzey şekli dikkate alınarak üretilir. Bu sayede kullanılacağı zemine tam olarak uyum sağlar. Esnek rezistans olarak da adlandırılan bu rezistanslar, esneme özellikleri nedeniyle oldukça pratiktir. Bu özellik esnek rezistanslara, endüstriyel alanlarda geniş bir kullanım alanına kavuşmasını sağlamıştır. Bu rezistans çeşitleriyle hem hareketli hem de hareketsiz parçaların ısıtılması gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede, sanayi ve üretim tesislerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Flexible Silikon Rezistansların Özellikleri

Silikon rezistanslar, silikonun içine yerleştirilmiş olan direnç sistemiyle çalışırlar. Bu rezistans çeşitleri tamamen yalıtımlıdır. Bu sayede enerji sızdırmazlar ve ısıtmak istediğiniz alana ısı verirler. Bu da önemli bir enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Eğer kullanacağınız yüzeylerde ısınma değeri maksimum 300 derecenin altındaysa; silikon rezistanslar en az 3 metrekare olacak şekilde üretilmektedir. Bu tasarımlar tamamen ihtiyaca bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple kullanım alanı ve ihtiyaçlar değerlendirilerek en uygun ürünler ortaya çıkar.

Bu ürünler, kullanılacağı yüzeye bağlı olarak birebir aynı geometrik şekle ve özelliklere sahip olabilirler. Bu geniş tasarım imkânı, flexible silikon rezistansların daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu ürünlerde eğimler, çıkıntılar, farklı şekiller analiz edilerek, birebir uyumlu kaplamalar elde edilebilmektedir.

Flexible silikon rezistansların güç sınırı aşan bir uygulama ile karşı karşıyaysanız, bu durumda termoelemanlara başvurabilirsiniz. Bu farklı uygulama yöntemlerinin önünü açmaktadır. Flexible rezistans ısı değeri, kullanacağınız termostat sistemine bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Eğer gerekli ısı 300 derecenin altındaysa, bu sistemi kullanmak mümkündür. Bu rezistansların sahip oldukları materyal özellikleri, uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır. Bir kez satın aldığınız rezistansı yıllar boyunca kullanmak mümkündür. Bu durum esnek rezistansları ön plana çıkaran önemli özelliklerden biridir.

Flexible Silikon Rezistanslar Nerelerde Kullanılır?

Silikon rezistans olarak harika bir malzemedir. Bunun nedenlerinden yukarıda bahsettik. Bu sebeple birçok farklı alanda kullanıldığına da şahit olabilirsiniz. Esnek bir malzeme olmasından kaynaklı olarak, birçok farklı makineye ve ortama uyum sağlamaktadır. Bu da her geçen gün daha fazla insanın flexible rezistansları seçmesini sağlar.

Özellikle endüstriyel alanlarda tanklarda kullanılmak için oldukça uygun bir malzemedir. Flexible silikon rezistanslarla bu tankların gövdesine hiçbir müdahale yapılmadan, ısıtma uygulaması yapılabilir. Sıcak tutma işlemlerinin tamamı için uygun bir rezistans çeşididir.

Tankların yanı sıra; makine kalıpları, tezgâhlar, silo tipi yapılar da bu rezistans çeşitleriyle ısıtılmaktadır. Kullanım alanının boyutları fark etmeksizin tüm yapılar flexible silikon rezistans ile ısıtılabilmektedir. Kısacası bu rezistanslar ısıtılması gereken her yerde kullanılabilmektedir.

Esnek rezistansların kullanım alanlarını kısıtlayan bazı özelliklerden de bahsedilebilir. Bunlar minimum düzeydeki kesim ölçüleri ve uygulamada gerekli çalışma sıcaklığıdır. Bu rezistanslar çok küçük ölçülerde tasarlanmamaktadır. Bunun yanı sıra yalnızca uygun düzeydeki sıcak zeminlerde kullanılabilir. Bu dezavantajlarına karşın, esnek rezistansların kullanılamayacağı alan oldukça kısıtlıdır.

Flexible Silikon Rezistans Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Flexible rezistans seçimi yaparken, dikkat edeceğiniz bazı faktörler, başarılı bir sistem kurmanıza da yardımcı olacaktır. Böylesi bir ürünün siparişini vermeden önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Ne kadar bir sıcaklığı, hangi alanda sağlamak istediğiniz gibi konular, ihtiyacınız olan rezistansı da ortaya çıkacaktır.

İhtiyaçlarınızı ve kullanım alanınızı belirledikten sonra, sıra firma seçimine gelir. Esnek rezistans üreten birçok farklı firmayla karşılaşabilirsiniz. Profesyonel ve deneyimli bir firma seçmeniz, olası sorunların da önüne geçecektir. Seçtiğiniz firmanın portfolyosunu incelemeniz de size deneyimleri hakkında fikir verecektir. Bunun yanı sıra modern bir üretim tesisi olan firmalar, aradığınız ürünleri çok daha kolay biçimde tasarlayabilir. Aynı zamanda ürünün kalitesine de dikkat etmelisiniz. Bir rezistans ne kadar kaliteli materyalden üretiliyorsa, o kadar uzun ömürlü olacaktır. Son olarak flexible rezistans fiyatlarına dikkat etmeniz de fayda sağlayacaktır.

Flexible Silikon Rezistans Fiyatları

Flexible silikon rezistans üretimi ihtiyaçlarınıza bağlı olarak gerçekleştirilebilir. Bu da net rakamların ortaya çıkmasına engel olur. Esnek rezistans fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör vardır. Bu faktörlerin başında ürünün ebatları ve sayısı gelmektedir. Ürünün ebatları arttıkça fiyatlarda da belirli artışlar görmek mümkündür. Bunun yanı sıra ürünün kalitesi, özel tasarım olup olmadığı ve satın alma sayısı da fiyatları etkileyen bir diğer faktördür.

Hazır flexible silikon rezistans aldığınızda ürünün menşei de fiyatları etkileyecektir. Menşei olarak Türkiye, Avrupa ya da Uzakdoğu üretimi rezistanslar bulmak mümkündür. Bu durum fiyatlarda ciddi değişiklikleri beraberinde getirmektedir.

Ser Rezistans sayesinde aradığınız tüm flexible silikon rezistans çözümlerine kavuşabilirsiniz. Uzman ekibimiz, ihtiyaçlarınızı anlayarak, modern tesisimizde üretim yapmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli uzmanlarımız size birçok farklı öneride de bulunabilir. Siz de avantajlı tekliflerimizden yararlanmak için bizimle hemen iletişim kurabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza