Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Spiral rezistanslar endüstriyel alanda son derece önemli olan bir ihtiyacı karşılıyor. Hammadde olarak kullanılan çeşitli malzemelerin belirli bir sıcaklık düzeyinde ısıtılması, eritilmesi ya da sıvı forma getirilmesi istendiğinde devreye spiral rezistans çeşitleri giriyor. Artık yeni malzemeler kullanılarak ve ilerleyen teknolojiden de faydalanarak çok sayıda farklı spiral rezistans modeli endüstriyel kullanıma kazandırılabiliyor.

Bu yeni spiral rezistans çeşitlerinden biri de filament spiral rezistanslar oldu. Pek çok yönüyle diğer ısıtıcı çeşitlerinden ayrılan filament rezistanslar özel bir teknik kullanılarak ve özel bir sarım yöntemi tercih edilerek üretiliyor. Söz konusu sarım yöntemi teknik yönüyle özel oksidasyonnitekli olan direnç tellerinin kullanım ömrünü çok ciddi düzeyde arttırabiliyor.

spiral.jpg

Filament Rezistans Çeşitlerinin Teknik Yapısı

Bu ısıtıcı çeşitlerinin bir diğer özelliği de yaydığı ışınların alüminyum malzemelerden üretilen reflektörler ile yansıtıyor olmasıdır. Bu alüminyum malzemeler genellikle 0.4 mm kalınlığa sahip oluyor. Reflektörler ise toz, çeşitli partiküller ya da çizime gibi risklere karşı oldukça dayanıklı yapıya sahip olmalarıyla ön plana çıkıyor. Reflektörlerin yansıtma özelliği ise % 92’nin de üzerine çıkabiliyor.

Tüm bu teknik özellikler düşünüldüğünde endüstriyel alanda rezistansların daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi de mümkün oluyor. Aynı zamanda kullanım ömrü kısa olan ısıtıcı çeşitleri yerine en yeni ve en yüksek mukavemetli malzemelerden üretilmiş olan spiral rezistans çeşitlerinin tercih edilmesi de önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Bir önceki yazımız olan endüstriyel ısıtma sistemleri yazımızda endüstriyel ısıtma sistemleri ile ilgili sizlere ufak bir rehber hazırlayıp sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza