Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Fan rezistansları pek çok farklı sektör tarafından ihtiyaç duyulan rezistans çeşitleri arasında yer almaktadır. Fan rezistansı ne işe yarar diye düşünüyorsanız bunu şu şekilde açıklayabiliriz: Fan rezistansları havanın pervane veya iki taraflı olarak emilmesi ve pervaneden basılan havanın çıkış ağzından dışarıya atılması işlevini üstlenen cihazlarda kullanılır.

Fan modelleri basınç farkının oluşmasını sağlayarak meydana gelen havanın eksenel yönde değil, merkezkaç doğrultusunda ilerleyebilmesini sağlar. Endüstriyel alanlarda sık sık kullanılan fan rezistansı modelleri, ticari alanlarda lokal soğutma uygulamalarında da kullanılır. Ayrıca ısıtma amaçlı olarak da kullanılan fan rezistansları en ideal ve en güvenilir sonuçları alabilmenizi sağlar.

Fan Rezistansı Ne İşe Yarar?

Fan Rezistansı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Endüstriyel sistemlerdeki toz toplama sistemleri ya da soğutma sistemleri içerisinde kullanılan fan rezistansı en önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır. Sessiz bir şekilde çalışabilen fan rezistansı modelleri projelerinizde üst düzey verim alabilmenize imkan tanır. Yüksek basınca sahip olan cihazlarda da fan rezistansı kullanılabilmektedir.

Makinelerin soğutulmasında ya da katı yakıtlara sahip olan kazanların kullanımında da ihtiyaç duyulan fan rezistansı modelleri plastik enjeksiyon makinelerinde de kullanılır. Fan rezistansı ne işe yarar sorusunun cevabını aldıysanız sıra seçim aşamasına gelmiş demektir.

Fan rezistansı seçeceğiniz zaman enerji tasarruflu olarak çalışmasına, projelerinize göre tasarlanmış olmasına ve kaliteli, güvenilir bir firma tarafından sunulmasına dikkat etmelisiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza