Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Çabuk ve iyi pişirmesi ve büyük yuvarlak tepsilerin kullanılabilmesi ile çok popüler olan davul fırın, en tipik ve geleneksel elektrik dirençli pişiricilerin bir türüdür. Elektrik direnci öncelikle bir cihazın fiziksel özelliklerine göre belirlenir. Yuvarlak, armut, elips gibi şekillerde davul fırın rezistans modelleri yaygındır. Davul fırın rezistansları; flanşlı ince ördek kafa fırın rezistansı, ampul tipi ince fırın rezistansı, büyük veya küçük soketli davul rezistanslı gibi isimler alırlar.

Davul Fırın Rezistans Modelleri

Rezistanslar, elektrikli ev aletlerinde, endüstriyel makinelerde, kuru olarak 450-500 °C' i aşmayan fırınlarda veya sıvı maddelerin ısıtılmasında, kullanım alanları değerlendirilerek isteğe bağlı CrNi borulu (nikrom), bakır borulu veya çelik borulu olarak muhtelif ebat ve güçlerde imal edilirler. Bütün bunlar, davul fırın rezistans fonksiyonlarını çok basit ve anlaşılır kılar, ancak rezistans imalatçıları veya elektrik mühendislerinin tasarımında göz önünde bulundurmaları gereken birçok farklı faktör vardır. 

firin-rez.jpg

Davul fırın rezistansı gibi tipik bir ısıtma elemanının performansını etkileyen faktörler; gerilim ve akım, rezistans modeli malzeme türü, rezistans uzunluğu, rezistans çapı ve çalışma sıcaklığı gibi değişkenlerdir. Ayrıca, her bir farklı öğe türü için göz önüne almanız gereken belirli faktörler de vardır. Performansı eleştirel olarak etkileyen unsurlar arasında rezistans direnç gücü ve dayanıklılığı yanında standart olarak tasarlanmış davul fırınların şekline uygun olmaları, özellikle eşit ısı dağılımı açısından önemlidir.

Ser Rezistans gibi etkili, ekonomik, dayanıklı ve güvenli rezistans modelleri üretmek için tüm bu faktörlerin birbirine karşı dengelenmesi gerekir.

Fırın rezistansı modellerini incelediğimiz ve sizlere detaylı bilgileri sunduğumuz bir önceki yazımız fırın rezistansı yazımızı inceleyerek fırın rezistanslarının tüm özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Davul Fırın Rezistans Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Davul fırın rezistansı modelleri arasından seçim yapacağınız zaman bütçenize uygun olabilecek farklı modellere yönelebilirsiniz. Ancak davul fırın rezistansı fiyatları sizin seçeceğiniz ürünün modeline, markasına ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ser Rezistans güvencesi ile sizlere sunulan davul fırın rezistansları arasında her kişinin bütçesine uygun olabilecek ekonomik seçimler mevcuttur.

Ser Rezistans ürünleri arasında Luxell, Beko, Profile ve Vestel gibi pek çok farklı dünyaca ünlü marka yer almaktadır. Bu markaların ürettiği ve sizlere tarafımızdan sunulan davul fırın rezistansları için ekibimiz ile iletişime geçebilir, ürünler hakkında detaylı bilgi alabilir ve size özel tekliflere de ulaşabilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz en kaliteli ve güvenilir davul fırın rezistanslarının yer aldığı ürünlerimiz arasında size özel seçenekler yer almaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek, çevreye karşı duyarlı ve dünya kalite standartlarında üretilen davul fırın rezistansları sayesinde güvenilir ve işlevsel bir kullanım imkanını sizler de elde edebilirsiniz.

Fiyat teklifleri için bizlerle iletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz size hızlı bir şekilde dönüş yaparak fiyat tekliflerimizi seçeceğiniz ürüne göre özel olarak verecektir. Bütçenizin dostu olabilecek davul fırın rezistansı modellerimiz arasında her kişinin ihtiyaçlarına yönelik farklı davul fırın rezistansı modelleri yer almaktadır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza