Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Çamaşır makinenizi muhtemelen her gün kullanıyorsunuz. Ancak çamaşır makinesinin içerisinde o makinenin çalışması için en gerekli olan aracın ismini henüz duymadınız. Motor veya tambur gibi aksamlar ile birlikte çamaşır makinesi rezistansı da makinelerin sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan araçlar arasındadır. Çamaşır makinesi rezistansı değişimi yapmak, makinenizin kullanım ömrünü ve işlevsel özelliklerini de etkileyebilmektedir.

Çamaşır makinesi rezistansı değişimini yapmak zor bir işlemdir. Bu sebeple, profesyonel bir kişiden destek almanız gerekebilir. Makinenin iç kısmında bu rezistansın sökülmesi esnasında son derece dikkatli davranılmalıdır. Makineyi fişten çekmeniz ve makinenin içerisindeki suyu tamamen boşaltmanız gerekir. Anahtar lokmayla tutan somonu söktükten sonra iç kısımdaki rezistans sökülür ve yenisi ile değiştirilir.

Çamaşır Makinesi Rezistansı Değişimi

Profesyonel Yardım Alın

Çamaşır makinesi rezistansı değişimi yapmak istiyorsanız kaliteli olarak üretilen rezistans modellerini tercih etmelisiniz. Çamaşır makineleri eğer tek bir döngüyü tek başına tamamlamıyorsa ve sıcak su üretemiyorsa çamaşır makinesi rezistansı değişimi işlemini yapmanız gerekebilir.

Arızanın nerede olduğunu belirlemeniz son derece önemlidir. Rezistans arızaları süreklilik sayacı olan ohmmetreler ile kolay bir şekilde test edilebilir ve arızalı olan kısımlar bulunabilir. Kırılmış ya da yanlış bağlanmış olan ısıtıcı kablolar da arıza tespiti yapılırken kontrol edilmelidir. Çamaşır makinesinin ön kısmında olan rezistanslara erişim zordur. Çamaşır makinesinin diğer parçalarının değişiminde olduğu gibi rezistanslarında da profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulur.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza