Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Bulaşık makinesi döngüsü basittir. Su, ilk önce bir bulaşık makinesine girdiğinde soğuk olur. Isıtma elemanı olarak görevli olan bulaşık makinası rezistansı suyu ısıtır ve böylece bulaşıkların temizlenmesi sağlanır. Genellikle bir daire veya dalga deseninde düzenlenmiş tüp boru benzeri ve çoğunlukla metalik veya siyah renkli bir cihazdır. Bir bulaşık makinası rezistansı, genellikle makinenin altına yerleştirilmiştir ve bulaşık makinesi açıldığında görülebilir veya görünmeyebilir.

Bulaşık makinesinde ayrıca ikincil bir ısıtma elemanı olabilir. Suyu ısıtmak için yalnızca bir bulaşık makinası rezistansı yeterli olmasına rağmen, ikinci rezistans bulaşıkların ısınmasına veya kurutulmasına yardımcı olabilir. Bu durumda, bulaşık makinası rezistansı çevreleyen havayı ısıtır ve bu havayı makinedeki eşyalar üzerine üfler.

Bulaşık Makinesi Rezistans Çeşitleri ve Fiyatları

Rezistansların kesin çalışma yöntemi bulaşık makinesinin tasarımına bağlı olarak değişiklik gösterse de günümüzün en modern modellerinde, birkaç farklı paranteze yapıştırılmış seramik kaplamalı bulaşık makinası rezistansı bulunmaktadır. Elektrik akımı geçtikçe tel ısınır, bu elementler tipik olarak bulaşık makinesinde yıkanır.

Rezistans, genelde bulaşık makinesinin çok güvenilir bir bileşeni olmasına rağmen, yanabilir veya bir elektrik ya da kablo arızasından zarar görebilir. Yedek bir rezistans çok pahalı değildir ve parçayı basit bir araç setiyle değiştirmek oldukça basittir.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza