Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Bulaşık makinesi döngüsü basittir. Su, ilk önce bir bulaşık makinesine girdiğinde soğuk olur. Isıtma elemanı olarak görevli olan bulaşık makinası rezistansı suyu ısıtır ve böylece bulaşıkların temizlenmesi sağlanır. Genellikle bir daire veya dalga deseninde düzenlenmiş tüp boru benzeri ve çoğunlukla metalik veya siyah renkli bir cihazdır. Bir bulaşık makinası rezistansı, genellikle makinenin altına yerleştirilmiştir ve bulaşık makinesi açıldığında görülebilir veya görünmeyebilir.

Bulaşık makinesinde ayrıca ikincil bir ısıtma elemanı olabilir. Suyu ısıtmak için yalnızca bir bulaşık makinası rezistansı yeterli olmasına rağmen, ikinci rezistans bulaşıkların ısınmasına veya kurutulmasına yardımcı olabilir. Bu durumda, bulaşık makinası rezistansı çevreleyen havayı ısıtır ve bu havayı makinedeki eşyalar üzerine üfler.

Bulaşık Makinesi Rezistans Çeşitleri ve Fiyatları

Rezistansların kesin çalışma yöntemi bulaşık makinesinin tasarımına bağlı olarak değişiklik gösterse de günümüzün en modern modellerinde, birkaç farklı paranteze yapıştırılmış seramik kaplamalı bulaşık makinası rezistansı bulunmaktadır. Elektrik akımı geçtikçe tel ısınır, bu elementler tipik olarak bulaşık makinesinde yıkanır.

Rezistans, genelde bulaşık makinesinin çok güvenilir bir bileşeni olmasına rağmen, yanabilir veya bir elektrik ya da kablo arızasından zarar görebilir. Yedek bir rezistans çok pahalı değildir ve parçayı basit bir araç setiyle değiştirmek oldukça basittir.

Bulaşık Makinesi Rezistansı Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bulaşık makinası, kireçlenme ve çeşitli sebeplerden arızalanabilmektedir. Bu noktada arızanın erken tespiti çok önemlidir. Ne kadar çabuk fark edilirse bir o kadar hızlı çözüm arayışına geçilebilir. Rezistans arızası, makinayı tamamen bozabilme ihtimalini beraberinde getirir. Peki bulaşık makinası rezistansı arızası nasıl anlaşılır?

Rezistansın arızalandığı şüphesinde kaldığınız an bulaşık makinem tamamen bozuldu gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. Bu aşamada belirtiler son derece nettir. Makina suyu ısıtmıyor ise rezistansta problem olduğunun göstergesidir. Makinanız aşırı ısınma gösteriyor ve su soğuk oluyorsa makinanıza daha fazla zarar vermeden rezistansı değiştirmeniz gerekir. 

Ser Rezistans olarak bünyemizde yer alan bulaşık makinası rezistansı çeşitlerinde yüksek kalite bazında satış gerçekleştirmekteyiz. 

Bulaşık makinesi rezistans sağlamlık kontrolü, uzun yıllar kullanım için önemli bir tedbirdir. Bu önlem zamanında alınırsa, olası problemlerin önüne geçilmesi olağan olacaktır. Bulaşık makinesi aşırı ısınma gösterdiği zaman kullanım ömrünün ne yazık ki azaldığını söyleyebiliriz. Yapacağınız tek şey yukarıda da belirttiğimiz gibi değişim olmalıdır. 

Çeşitli arızaların oluşmasını engellemek için makina temizliğinin rutin olarak tekrarlanması gerekir. 

Bulaşık Makinası Sensör Arızası

Bulaşık makinesi sensör arızasında akıllara birçok ihtimal gelmektedir. Isıtma problemi en sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Bu kapsamda rezistansın arızalandığını düşünmeniz çok normal. Sensör arızasında ısıtma probleminin yanı sıra karttan kaynaklanan bir durum olduğunu da söyleyebiliriz. Eğer karttaki hasar büyük ise çok ciddi maliyetler gerektirebilir. 

Rezistans için durum tam tersidir. Bulaşık makineniz olası arızalara maruz kaldığı an kolayca yenisini alabilmeniz mümkündür. Minimum rakamlarla rezistansınızı değiştirebilir, Ser Rezistans’ın uygun fiyat avantajından faydalanabilirsiniz. 

Bulaşık makinesi rezistansı, maksimum düzeyde dayanıklılık gösterse dahi temizlik ve bakımının ihmal edilmemesi gerekir. Makinenizin uzun ömürlü kullanımı için bunu rutin aralıklarla gerçekleştirmeniz gerekir. Bulaşıklarınızın son derece temiz ve parlak çıkması bazında suyun ısınması gerekliliği kaçınılmazdır. 

Rezistans arızalandığında su soğuyacağı için hem makine hem de bulaşıklar kapsamında olumsuz etkiler yaratacaktır. Makinenizin üstün performans sergilemesi, rezistansın kalitesi ile paraleldir. 

Bulaşık Makinesi Rezistansında Ser Rezistans Kalitesi

En kaliteli rezistansı almanız söz konusu olduğunda güvenilir bir firma tercihinde bulunmanız gerekir. Ser Rezistans olarak makinenize uygun formda bünyemizde yer alan rezistanslar, yüksek kalite standartlarında üretilmektedir. Her bulaşık makinesine uyumlu rezistans çeşitlerine sayfamızdan iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Üstelik satın alma işlemlerinizde çeşitli avantajlar sizleri bekliyor. Bulaşık makinesi rezistansı toptan alımlarınızda uygun fiyat fırsatından faydalanmayı unutmayın! Ser Rezistans olarak her daim %100 memnuniyet ve kalite garantisi kapsamında hizmet vermekteyiz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza