Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Yemek pişirmek için bir elektrikli fırın kullanmak, 20. yüzyılın ilk yarısından beri kitlesel ölçekte tanıtılan bir yaşam biçimidir. Her ne kadar milyonlarca evde bulunurlarsa dahi iç mekânında mutfak olan her yerde kabul edilir. Elektrikli bir fırın kadar yaygın olan Arçelik fırın rezistansı klasik, turbo ya da mini fırın modellerine uygun olarak modellenmiş ısıtıcı elemanlarıdır.

Arçelik Fırın Rezistansı

Arçelik Fırın Rezistansı Çalışma Prensipleri

Bağımsız seramik ocak kombinasyonları ve duvar fırınları da dâhil olmak üzere birkaç farklı elektrikli fırın türü vardır. Arçelik fırın rezistansı her tip için aynı şekilde çalışır. Daha küçük kapsamlı tezgâh üstü konveksiyonlu fırınlar aynı prensiplere göre çalışırlar, ancak daha az ısıtma ve pişirme için kullanılırlar. 

Klasik tip bir Arçelik fırın rezistansı, temel ısıtma bileşenleri olarak kapalı ve çelik bir kutu içerisinde bulunan üst ve alt iki parçadan oluşur. Rezistanslar, termostat ve ayarlanabilir bir anahtar tarafından kontrol edilir. Dışarıdan göremeyeceğiniz rezistanslar metal kılıflarla çevrili kablolardan oluşurlar. Elektrik enerjisi telleri ve telleri çevreleyen metali ısıtır. Konveksiyonlu fırınlarda, sıcak havanın fırının etrafında üflenmesi için bir fan bulunur. Bazı elektrikli fırınlar, alternatif olarak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir konveksiyon özelliğini içerebilir.

Fırınınız ısıtmıyor veya düşük performansla çalışıyorsa, rezistansını değiştirmek iyi bir fikirdir.  Ser Rezistans kalite güvencesi ile sunduğumuz Arçelik tipi fırın rezistansı için uygun modellere, ürün kategorilerimizde göz atabilirsiniz. 

Ani su ısıtıcı rezistans yazımızda sizlere sunmakta olduğumuz 1. sınıf kalitedeki ani su ısıtıcısı rezistansları hakkında geniş kapsamlı bilgiler sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza