Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Elektrik akımına karşı gösterilen zorluğa elektriksel direnç, elektriksel zorluğu sağlayabilmek için belirli elektriksel büyüklükte üretilen devre elemanlarına ise direnç ve resistor ismi verilmektedir. Devre elemanı olarak da nitelendirilen alüminyum direnç ürünleri devredeki akıma karşı koyar ve akım sınırlaması yapar.

Devreden geçen akımın sınırlandırılması ve değerlerin sabit tutulabilmesi için de alüminyum dirençlere ihtiyaç duyulur. Devrenin beslenme geriliminin parçalanarak küçültülmesi ve devredeki diğer elemanların çalışması da alüminyum direnç sayesinde gerçekleşir.

Alüminyum Direnç

Alüminyum Direnç Özellikleri Nelerdir?

Hassas devre elemanlarının yüksek akımdan zarar görmesinin engellenmesi, yük ve alıcı görevinin üstlenmesi gibi görevler de alüminyum dirençler tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca ısı enerjisinin elde edileceği durumlarda da dirençlere ihtiyaç duyulur.

Alüminyum, elektrik direnç kullanımının ve alaşımlarının kaynağında son yıllarda daha kullanılmaktadır. Alüminyum dirençlerin maliyetinin uygun olması, bakır gibi maddelere göre daha hafif bir yapıda olması gibi sebepler alüminyum dirençlerin son yıllarda sık sık tercih edilmesinin en temel sebepleri arasındadır.

Alüminyum dirençler aynı zamanda elektrik iletkenliğini gösterebilmesi ve kolay işlenebilir olması sebebiyle de tercih edilir.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza