Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza
Termokupllar

İki ayrı metal birleşimin yüzeylerinin ısıtılarak elektrik akımını meydana getirmesi için kullanılan termokupllar, metallerin farklı elektriksel ve termik özelliklerini taşımaktadır. Uzun ömürlü olabilecek şekilde üretilen termokupllar doğru şekilde monte edildiği zaman güvenilir olarak uzun yıllar boyunca farklı kullanım alanları ve sistemler içerisinde çalışabilir özelliklere sahiptir.

Her biri farklı kullanım alanına sahip olan termokupl çeşitleri arasında ihtiyaçlarınızı profesyonel şekilde karşılayabileceğiniz termokupllar yer almaktadır. Bu termokupl modelleri arasında S tipi termokupl modeli de bulunmaktadır.

Termokupl tipleri arasından seçim yapacağınız zaman kullanım alanınızı belirlemeli ve o alanda kullanmayı düşündüğünüz sistemleri de göz önünde bulundurmalısınız. Doğru seçimler yaptığınız zaman herhangi bir sorun yaşamadan termokupul modellerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Seçim esnasında bir sorun yaşıyorsanız ve termokupllar ile ilgili aklınızda bir soru işareti var ise ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz sizlerin ihtiyaçlarını analiz ederek en verimli şekilde kullanabileceğiniz termokupl modellerini ortaya çıkartmaktadır.

Yüksek sıcaklık olan alanlardaki elektronların yüksek termik enerji içermeleri ve elektronların soğuk bölgelere doğru hareket etmeleri de termokupllar sayesinde mümkün olabilmektedir.

Direnç bazlı ölçüm sistemlerinde ısıya göre direnci değiştiren elemanlar bulunmaktadır. Direnç ölçme sistemlerinde de termokupllar kullanılabilmektedir.

Teknik Bilgiler

Termokupl Eleman Tipleri Ölçüm Aralıkları :

Cu-Const.......T tip...-200..300'C

Fe-Const.......J tip...-200..800'C

Cr-Al.............K tip..-200..1200'C

NiCr-Ni..........K tip..-200..1200'C

Cr-Const.......E tip..-200..1200'C

Nikrosil-Nisil.N tip......0..1200'C

Pt%10Rh-Pt..S tip......0..1500'C

Pt%13Rh-Pt..R tip......0..1600'C

Pt%18Rh-Pt..B tip......0..1800'C

Tn-Tn%26Re.W tip......0..2000'C

Termokupl Şekil Tipleri :

L - Tipi Termokupl

İnsetli Termokupl

Portatif tip Termokupl

Mineral İzoleli Termokupl

Bayonet tip Termokupl

Benzer Ürünler
Online Mağaza