Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Portatif yapısı ile endüstriyel alanda son derece önemli bir işleve sahip olan varil ısıtıcılar gerek pratik olmaları gerekse beklentileri tam olarak karşılayan teknik özellikleri ile yaygın bir kullanım alanına sahip. Varil rezistans çeşitlerinin en önemli özelliği hem katı hem de yüksek vizkozite özelliği olan çok sayıda maddeyi ısıtabiliyor olmalarıdır. Katı ya da yoğun maddeler ısıtıldıktan sonra yine pratik bir şekilde varilden boşaltılabiliyor.

Elbette bu ürünlerin portatif olması da yüz güldüren özellikleri arasında yer alıyor. İstenen her yere kolayca taşınabilir ve hem iç mekanlardan hem de dış ortamlarda kullanılabilir. Varil ısıtıcı ile kullanılabilen maddeler arasında katran, zift, reçine, vaks ve yağ çeşitleri de yer alıyor. Bunun dışında benzer özelliklerde olan diğer maddeler de ısıtılabilir.

varil-istici.jpg

Varil Isıtıcıda Sıcaklık Kontrol Edilebilir

Bu ısıtıcı çeşitlerinde sıcaklık gayet hassas bir şekilde kontrol edilebiliyor. Üstelik 0 ila 300 santigrat derece arasında bir sıcaklık kontrolünü elektronik sıcaklık kontrol üniteleri ile karşılamak mümkün. Varil ısıtıcıların ısıtmayı sağlayan sistemi iç kısımda yer alır. Dış bölümü ise termal izolasyon malzeme ile kaplanmış durumda olduğundan yüksek mukavemet özelliği de sergiler.

Dış bölümünün termal izolasyon malzemeyle kaplanması enerji kaybını da minimuma indirger. Ayrıca alt kısmına tekerlek sistemi konmuş olduğundan basit bir güç uygulanarak rahatlıkla taşınabilir. Kolay açınıp kapanabilmesi için menteşeli sistem tercih ediliyor. Hafif darbelere karşı da güçlü bir yapıya kavuşturulmuş olan portatif varil ısıtıcılar çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Ürünün ısı kontrolü ısıtıcı üzerine monte edilmiş durumdadır.

Thermocouple çeşitleri yazımızda thermocouple modellerinin detaylı incelemesini yaptık ve sizlere thermocouplelar ile ilgili detaylı bilgi aktardık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza