Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

100 yıldır var olan tost makinelerinde lezzetli tostlar yapmak çok zor bir iş değildir. Cihazın fişini prize takarsınız, elektrik enerjisi, evdeki elektrik kaynağına takılı bir kablodan makinenize gelir. Elektrik akımı, birbirine bağlı fakat bütün ekmek yüzeyinin kızartılması için yeterince geniş aralıklarla yerleştirilmiş bir dizi ince telden oluşan tost rezistansı içinden akar. Filamentler o kadar incedir ki, elektriğe direnirken kızgınlaşırlar. Çift taraflı dirençler tost makinesinde ekmeğe doğru ısı yayar. Sürekli ısı artışı, tostunuzu hızla pişirir. Çoğu kez bir termostat tostunuzu yanmaktan kurtarır.

Tost Makinesi Rezistansı Özellikleri

Pişirme ve ısıtma amaçlı pek çok mutfak gereçlerinde olduğu gibi tost makinesi rezistansı boru tipi bükümlü çubuk rezistans modelleri ile tasarlanır. Tost makinesi rezistansı, fritöz rezistansı ya da bir fırın rezistansı şekli ile hemen hemen aynıdır. Tost makinesinin büyüklüğüne uyacak şekilde çift taraflı yerleştirilen rezistans modelinde en uygun pişirmeyi sağlamak için ideal açılı şekil tercih edilir. M şekilli, V şekilli veya kare sarmal rezistanslar yaygın olan tost makinesi rezistansı çeşitleridir.

Çok yönlü ve ekonomik olan boru tipi rezistanslar, akla gelebilecek her tür pişirme ve ısıtma uygulamasında kullanılabilir. Tost makinesi dâhil çok çeşitli standart tasarımlar mevcuttur veya ihtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanabilirler. Ser Rezistans uygulama ve tasarım mühendisliği ekibimiz, uygun boru tipi ısıtıcı konfigürasyonunun belirlenmesinde size yardımcı olabilir.

Teflon bezler ile ilgili detaylı bilgi verdiğimiz bir önceki yazımız olan teflon bez yazımıza da göz atmayı ihmal etmeyin!

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza