Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Isıtma ve soğutma sistemlerinde elde edilmesi istenen ve ihtiyaç duyulan seviyeleri belirli bir dengede tutabilmek için termostatlar kullanılır. Termostatlı rezistanslar, dış ortamda yer alan sıcaklığı da kullanılır ve sıcaklık seviyesini belirli bir seviyede tutar. Termostatlı rezistans modelleri teknolojinin de gelişimi ile birlikte pek çok farklı şekilde üretilmektedir. Üretilen bu rezistanslar arasından seçim yapılacağı zaman kullanılacak sistemler ve ortamlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Termostatlı rezistanslar kullanıldığı zaman sıcaklığın istenilen seviyeleri geçmesi gibi sıkıntılar da tamamen ortadan kalkar. Enerji, otomatik olarak kesildiği için su sıcaklığı ile ortaya çıkabilecek sorunlar ve ek enerji tüketimi engellenmiş olur.

Termostatlı Rezistans

Termostatlı Rezistanslar Nasıl Çalışır?

Termostatlı rezistansların çalışma prensipleri ve mekanikleri, rezistansın modeline göre değişkenlik gösterir. Termostatlı rezistans modelleri genel olarak ısının belirli ve istenilen seviyelerde tutulabilmesi için tercih edilir. Rezistansların en uç bölgelerinde yer alan kontaklar, konumların isteğe göre değiştirilebilmesini sağlar.

Konumlar kullanılarak termostatlar aktif olur veya pasif duruma geçirilir. Endüstriyel alanlarda üretim yapan işletmeler de termostatlı rezistansları kullanabilirler. Bu tür ortamlardaki enerji tüketimini kontrol altında tutmaya yarayan termostatlı rezistanslar, düşük enerji tüketimine sahiptir.

Alüminyum, demir, nikel ve krom gibi malzemelerden tasarlanan termostatlı rezistans modelleri kazanlar, çamaşır makineleri, klimalar, su ısıtıcıları ve endüstriyel ısıtma sistemleri içerisinde aktif bir rol üstlenir. Doğru bir seçim yapıldığı zaman termostatlı rezistansları uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza