Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Termosifon, pasif ısı transferi yöntemidir; soğuk ve sıcak sıvılar arasındaki doğal yoğunluk farklarını harekete geçirir ve onları doğal akışkan hareketi üreten bir sistemde kontrol eder. Bu teknolojiyi temel alan birçok termosifon rezistansı mevcuttur. Birçok ev eşyası gibi, iyi bir sıcak su temini gerçekten takdir edilmelidir. Sıcak su sağlayan sistemlerde rezistanslar genellikle güvenilirdir ve yıllarca sıkıntı çekmeden çalışırlar.

Termosifon Modellerine Göre Rezistanslar Nasıl Çalışır?

Termosifonlar, bir ya da iki adet doğrudan daldırma rezistans modelleri kullanılarak çalışır ve bu güçlü rezistanslar, tank içindeki suyu istenen sıcaklığa kadar ısıtırlar. Standart termosifonlar elektrikli ve yakıtlı olmak üzere iki farklı modele sahiptir. Farklı yakıt tiplerine göre termosifon rezistansı benzer şekilde çalışır. Rezistanslar suyu ısıtır, suyun ısıtılma oranı ve deponun kapasitesi, armatürlerinizde sıcak su tedarikini etkiler.

termosifon-rezistansu.jpg

Termosifon rezistansı, bakır veya paslanmaz çelikten yapılmış bir dolgu malzemesi ile çevrelenmiş iç telden oluşur. Termostat, elektrik akımının iç tel üzerinden akmasına izin verir ve rezistans telin direncinden, dolgu malzemesi yoluyla dış kılıf içine aktarılmış olan ısıyı yaratır ve daha sonra su ile emilir. Termosifon rezistansları, belirli ısıtma gereksinimlerini karşılamak için farklı watt ve malzemeler halinde bulunur.

Ser Rezistans termosifon rezistansları, enerji açısından verimli, uzun ömürlü ve ailenize bol miktarda sıcak su temini sağlamak için en yeni sistemlere sahiptir. Güvenilir bir şekilde online alışveriş katalogumuzdan su ve yağ ısıtıcıları rezistanslarına erişebilirsiniz.

Varil ısıtıcı nedir yazımızda sizlere varil ısıtıcılar ile ilgili teknik detayları sunduk. Yazımıza göz atarak varil ısıtıcılar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim Formu
Açık Büfe Rezistans
Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmaya başlayan açık büfe rezistansları enerji tasarrufl...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza