Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Isı yolu ile transferi mümkün olabilecek olan bütün maddelerin iletiminde sıcak tutkal hortumları kullanılır. Sıcak tutkal hortumları, kullanım alanlarının genişliği sayesinde pek çok kişi tarafından ilgi görmeye başlamıştır. Ambalaj sanayi, ilaç sanayi, ahşap sanayi ve filtre sanayi gibi pek çok farklı alana hitap edebilmektedir. Sıcak mastik yapışma hattı, poliüretan sanayi, tekstil laminasyon türü alanlarda da sıcak tutkal hortumları tercih edilmektedir.

Çeşitli basınç seviyelerine göre seçebileceğiniz alternatif sıcak tutkal hortumları mevcuttur. Ancak hangi model olursa olsun bu ürünlerin deneyimli kişiler tarafından kullanılması son derece önemlidir.

sıcak1.jpg

Sıcak Tutkal Hortumları Nasıl Değiştirilmeli?

Hortum değişimi yapılacağı zaman muhakkak hortumun soğuması beklenmeli ve yerine içi soğumuş olan tutkallı hortumlar takılmalıdır. Rekor bölgelerinin bağlanmadan önce maksimum 80 dereceye kadar ısıtılması ve tutkalın yumuşamasını da sağlamalısınız. Tutkal yumuşadıktan sonra ise rekorların yerine anahtar ile sıkma işlemi yapmalısınız.

sıcak2.png

Soğuk sistemi çalıştıracağınız zaman sıcaklık seviyesinin uygun değerlere gelmesini sağlamalısınız. İstediğiniz sıcaklık seviyesine gelindikten sonra birkaç dakika daha ek bir bekleme süresi oluşturmalısınız. Daha sonra sıcak tutkal hortumlarıyla uygulamaya başlayabilirsiniz.

Hortumun güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için doğru şekilde monte edilmesi de önemlidir. Sıcak tutkal hortumları enerji tasarrufu elde ederek çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Enerji maliyetinizi düşürebileceğiniz sıcak tutkal hortumları için ürün kataloglarımıza sizler de göz atabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza