Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

İhtiyaca yönelik ürün kullanımı, endüstriyel alanda önemli prensiplerden biridir. Özellikle rezistans seçiminin mutlaka ihtiyacı karşılayan ürün modelleri arasından yapılması ve bununla beraber kalite düzeyi yüksek ısıtıcı çeşitlerinin tercih edilmesi gerekir. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım mümkün olabilir. Endüstriyel alanda sıcak hava ihtiyacı da ısıtıcı kullanılarak karşılanır.

Sıcak havaya gereksinim duyan sistemler, cihazlar ve makineler için geliştirilmiş olan ısıtıcı çeşitleri arasında kaset rezistans modelleri de yer alıyor. Sıcak hava oluşumunu karşılayabilen telli kaset ısıtıcı çeşitleri pek çok farklı sektörde ihtiyacı başarılı bir şekilde karşılayabiliyor. Sadece endüstriyel alanda değil domestik olarak sıcak havaya ihtiyaç duyulduğunda da bu ürünlerin kullanıldığını söyleyebiliriz.

quartzkaset-serrezistans.jpg

Kaset Rezistansların Özellikleri

Bu ürünler farklı modellerde, ebatlarda üretilebiliyor. Aynı zamanda çeşitli parametreye göre tasarımında istenen her türlü değişiklik yapılabiliyor. Bu yönüyle çeşitli sistemlere kolay entegre olabilecek form kazanması mümkün olduğundan kaset ısıtıcı çeşitlerinin kullanım alanlarının gün geçtikçe arttığını söyleyebiliriz. Ancak en sık faydalanıldığı alanlar havalandırma sistemleri oluyor.

Telli kaset rezistansların bir diğer özelliği de onarımlarının mümkün olmasıdır. Genellikle kaliteli malzemelerden üretilmiş bir kaset ısıtıcı seçildiğinde uzun süre arıza ve onarım ihtiyacı ortaya çıkmıyor. Ancak çeşitli nedenlerle arıza oluştuğundan da kolaylıkla tamiratı gerçekleştirilebiliyor. Bu açıdan da avantajlı kullanım özelliğinin olduğu söylenebilir.

Kaset Rezistansların Kullanım Alanları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan kaset ısıtıcılar en çok hava kanalı ısıtma ve fırın ısıtma sistemleri ile cihazlarında kullanılıyor. Bununla beraber nem alma ihtiyacını karşılaması için de bu ürünlerden faydalanılıyor. Flexo baskı alanında da kaset ısıtıcılar ortam ısıtma ihtiyacını karşılamak amacıyla da tercih ediliyor.

Konveksiyonlu fırın rezistansları hakkında merak edilen tüm soruları konveksiyonlu fırın rezistansları yazımızda sizlerle paylaştık.

İletişim Formu
Açık Büfe Rezistans
Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmaya başlayan açık büfe rezistansları enerji tasarrufl...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza