Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Serpatinli rezistans çeşitleri ısıtıcının yüzey bölümünden ısı transferi sağlaması amacıyla imal edilen ve Cr-Ni boru çeşitlerine ısıyı transfer eden ürünlerdir. Son dönemde daha yaygın şekilde kullanılmaya başlanan bu ürünler montajının kolay olması ile ön plana çıkabiliyor. Aynı zamanda serpatinrezistans gerekli görülmesi halinde ısıtıcı sistemin başlarına rakor da konulabiliyor. Endüstriyel alanda yoğun şekilde kullanılan bu ürünler farklı güçlerde ve farklı ebatlarda üretilebiliyor.

Bu rezistanslar genellikle CR-Ni borular kullanılarak imal ediliyor. Ayrıca bakır ya da DKP boru elementleri kullanılarak da serpatinli rezistans üretimi mümkün olabiliyor. Üretiminde kullanılan hammadde ya da alaşımlar rezistansın hem kalitesinde hem de kullanım ömründe son derece belirleyici bir unsur olabiliyor. En genel şekli ile kıvrılmış ya da bükülmüş borularla mal edilen bir rezistans çeşidi olduğu da söylenebilir.

Serpatinli Rezistans Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Serpatinrezistans çeşitleri en sık fırınlarda kullanılıyor. Ev tipi fırınlar, sanayi tipi fırınlar, boya kurutma fırınları serpatinli rezistansın tercih edildiği ürünler olabiliyor. Aynı zamanda fanlı üflemeler ya da fikse makinaları gibi ürünlerde de rezistans çeşidi olarak serpatin rezistanslar tercih edilebilir.

Rezistans nedir? yazımızda rezistansların teknik özelliklerini sizlere detaylı bir şekilde sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza