Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00

Kıvrımlı ve spiral şekilde olan serpantinli rezistanslar elektrik ısıtma elemanlarıdır. Serpantinli rezistans nedir diye merak ediyorsanız bunu daha detaylı bir şekilde açıklayabiliriz. Uygulamalar için 1 ya da 2 ayrı alaşımdan oluşan ve uygun direnç telleriyle oluşturulmuş olan silindir şekilli sarmallara serpantinli rezistans adı verilmektedir.

Tek taraflı iletken yapıya sahip olan ve yaygın bir şekilde kullanılan bu rezistanslar seramik ve vakumla şekillendirilmiş olan fiber ısıtma elemanları için tercih edilmektedir. Serpantinli rezistanslar bu tür çalışma alanlarında iletken görevini üstlenir.

Kıvrılmış veya bükülmüş olan borulardan üretilen serpantinli rezistanslar, ısı akışının daha yaygın olabilmesini isteyenler için ideal rezistans çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple, genellikle gıda fırınları, sanayi fırınları, boya kurutma fırınları ve fanlı ısıtıcılar gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Serpantinli rezistansların yüzey kısmından daha fazla ısı transferi elde edilebilmesi için bu kısımlara çelik boru ve nikel krom malzemeler eklenmiştir.

Enerji Tasarruflu Serpantinli Rezistans Modelleri

Montajının kolaylığı ve enerji tasarruflu olması günümüzde serpantinli rezistans modellerinin pek çok farklı işletme tarafından seçilmesinin sebepleri arasındadır. Serpantinli rezistans nedir sorusunun cevabını aldıktan sonra sıra serpantinli rezistansların seçimine gelmektedir.

Serpantinli rezistansları sizlere geniş bir yelpazede sunmaktayız. Rezistans çeşitlerimiz arasında yer alan serpantinli rezistansların tamamı uygun fiyat seçeneklerine sahip olan güvenilir ve kaliteli rezistans modelleridir. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz rezistans modelleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza