Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Spiral ya da kıvrımlı olarak tanımlayabileceğimiz serpantinli rezistans elektrikli ısıtma elemanları, uygulama için bir veya iki alaşımdan ve uygun direnç teliyle oluşturulmuş silindirik sarmallardan oluşur. Tek iletkenli konsept oldukça yaygındır ve normalde seramik ve vakumla şekillendirilmiş fiber, ısıtma elemanları için standart tedarik şeklidir. Bu form ile serpantinli rezistans iletkeni olarak görev yapar.

Serpantinli Rezistans

Kıvrılmış veya bükülmüş borularla tasarlanan serpantin rezistanslar, ısı akışını yaygınlaştırmak için tercih edilen verimli bir rezistanstır. Bu nedenle de gıda fırınlarından sanayi fırınlarına, boya kurutma fırınlarından fanlı ısıtıcılara kadar çeşitli alanlarda oldukça tercih edilen rezistans modelleridir. Bir serpantinli rezistans modeli, yüzeyinden daha fazla ısı transferi yaratılabilmesi için çelik boru veya Nikrom (Nikel + Krom) borulara yüzey artırmak amacı ile tasarlanmıştır. Aynı zamanda, bakır ve DKP borular ile de imalatı yapılır. Montaj kolaylığı açısından gerekli durumlarda serpantinli rezistans modelinin başlarına rekor parçaları konulur.

serpantinli-rezistans.jpg

Serpantinli rezistanslar, çok esnektir ve her bir özel uygulama için tamamen bükülebilir. Örneğin fırın, ocak, kavurma plakaları ve alet ya da makine ısıtması için kullanılabilen standart modeller mevcuttur. Bununla birlikte serpantinli rezistans modelleri, genellikle müşterinin özel gereksinimlerine göre üretilir.

Rezistanslar, spesifik ve güvenlik öncelikli bir konudur, satın alımlarda kalite standartları ve deneyim aranmalıdır. Özel veya nominal ölçülerde serpantinli rezistans ihtiyaçlarınız için Ser Rezistans ürünlerini inceleyebilir, proje desteği talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

Kurutma rezistansı yazımızda kurutma rezistansları hakkında sizlere geniş kapsamlı bilgiler sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza