Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Serpantinli Boru Rezistans

Serpantinli rezistans modelleri hava sirkülasyonu yaparak iyi bir ısı transferi elde edebilmenizi sağlar. Montaj kolaylığı ile de dikkat çeken bu ürünlere sahip olmak istiyorsanız montaj kolaylığı açısından gerekli durumlarda profesyonel destek de alabilirsiniz. Serpantin rezistanslar aynı zamanda boru tip olarak da üretilebilmektedir. Isı transferi sağlayabilmek için pek çok farklı kişi tarafından tercih edilen serpantinli boru rezistanslarının ısıtıcı elementleri genel olarak Cr-Ni borularından tasarlanmaktadır.

Serpantinli Boru Rezistans Nedir?

Isı transferlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilen bu ürünlerde bakır ve DKP borularla da üretim gerçekleştirilebilmektedir. Montaj kolaylığının artırılması amacı ile genel olarak ısıtıcıların başlarına rakorlar monte edilmektedir. Rakorların monte edilmesiyle birlikte daha kolay ve hızlı bir şekilde montaj işlemi tamamlanabilmektedir. 

Isıtıcıların yüzey kısımlarında meydana gelen ısıyı kendi üzerine toplayan ve topladığı ısıyı istenilen bölgeye veya belirli alanlara aktarabilmek için ısıtıcının üzerinde CR-NO ve DKP olarak yaprak ya da sarmal şeklinde tasarımlara da yer açılır. Serpantin rezistansların boru çapları 6,5mm ile 20mm arasındaki seviyelere göre değişkenlik gösterebilir. Bu seviyeler aynı zamanda kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre de farklı şekillerde ortaya çıkabilir.

Boru çapları ile doğru orantılı olarak serpantin çapları 20 mm ile 50 mm arasında ortaya çıkar. Serpantinli boru rezistansların besleme gerilimleri 24 v ile 500 v DC arasındadır. Boru ve serpantin malzemeleri kullanılacakları yerlere göre özel bir şekilde belirlenir. Ser Rezistans ürünleri arasında farklı kullanım alanlarında değerlendirebileceğiniz serpantinli boru rezistanslar bulunur.

Ser Rezistans Enerji Tasarruflu Ürünler

Günümüzde enerji maliyetleri bir hayli yüksek olduğu için pek çok farklı firma enerji tasarrufu elde edebileceği ürünlere yönelmektedir. Tam da bu noktada ön plana çıkan enerji tasarruflu ürünler arasındaki serpantinli boru rezistans modelleri sizlere özel çözümler sunmaktadır.

Enerji tasarrufu elde edebileceğiniz ürünler arasındaki bu ürünler aynı zamanda montaj kolaylığı sağlamasından dolayı da birçok işletmenin başlıca tercih ettiği ürünler arasında bulunmaktadır. İşletmeler bu ürünleri tercih ederek hem enerji tasarrufu sağlayabilir hem hızlı ve kolay kurulum sayesinde anında ürünlerden verim alabilmektedir. Yüzeyinden iyi bir ısı veren serpantin ısıtıcı modelleri istenilen boyutlarda ve güçlerde çelik veya bakır olarak tasarlanır.

Yüzeyden iyi bir ısı veren serpantin boru rezistanslar temel olarak sekiz ayrı temel parçaya sahiptir. Teknik olarak bükülmüş veya kıvrık borular ile ısı akışını yaygınlaştırabilmek için kullanılan ısıtıcı ekipmanları arasındadır. Pek çok farklı sektörde tercih edilen serpantin boru rezistansların ısıtıcı modelleri farklı kullanım alanlarıyla dikkat çekmektedir.

Ser Rezistans Güvencesi

Serpantinli boru rezistans modellerinin kullanım alanları arasında fırınlar, tünel fırınları, boya kurutma fırınları, hava perdeleri, sarartma odaları, klima santralleri, tekstil makineleri ve boya kurutma gibi alanlar yer almaktadır. Kullanılacakları alanlara göre özel bir şekilde üretilen ürünler yüksek verimlilik elde edebileceğiniz ürünler arasındadır.

Kıvrımlı ve spiral şeklindeki tasarımlara sahip olan serpantinli boru rezistanslar uygulamalar için 1 veya 2 ayrı alaşımdan oluşan ve uygun direnç telleriyle oluşturulmuş olan silindir şeklindeki sarmalar ile desteklenir. Tek taraflı iletken yapıya sahip olan ve yaygın kullanım alanıyla dikkat çeken rezistanslar, seramik ve vakumlu olarak şekillendirilerek de sizlere sunulur. Fiber ısıtma elemanları için tercih edebileceğiniz bu ürünler çalışma alanlarında iletken görevini de üstlenmektedir.

Sektör içerisinde elde ettiğimiz bilgi ve tecrübe ile siz değerli müşterilerimizin özel istek ve ihtiyaçlarını profesyonel bir şekilde karşılayabilmekteyiz. Müşterilerimizin özel ihtiyaçları doğrultusunda istenilen boyut ve ebatlarda çelik, bakır veya Cr-Ni borular kullanarak özel üretimli serpantinli boru rezistans üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Benzer Rezistanslar
Online Mağaza