Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Endüstriyel alanda geliştirilen her yeni proje büyük sıkıntıları ortadan kaldırabiliyor. Hem zamandan hem de maliyetten ciddi tasarrufları beraberinde getirebilen yeni projeler sayesinde üretim için gerekli çaba da çok daha düşük seviyelere gerileyebiliyor. Bu projeler arasında etiket kurutma ünitesi de mevcut. Islak formda olan herhangi bir ürünün sıcaklık kullanılması suretiyle ıslaklığından hatta neminden dahi arınmasını sağlayan etiket kurutma üniteleri pek çok alanda önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Nem Kurutma Ünitelerinin Önemi

Bilindiği gibi üretim alanında üretimin bir aşaması da yıkama ve dolayısıyla sonrasında gerçekleştirilen kurutmadır. Özellikle kumaş üretiminde söz konusu olan yıkama ve kurutma aşamalarında ürüne zarar vermeden bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Kumaş halde olan ürünün yıkanıp kurutulması ve sonrasında dikilmesi ölçünün tutturulması noktasında çok büyük sıkıntılara davetiye çıkarabilir. Elbette bu durum zaman kaybını da beraberinde getirir.

Kumaş formda iken ürünlerin yıkanması ve kurutulması istenen ölçünün elde edilmesi noktasında mutlaka tercih edilmesi gereken bir formül oluyor. İşte bu noktada devreye etiket kurutma üniteleri giriyor. Kumaşın yıkanma sonrasında hızlı bir şekilde kurutulması ve tüm neminden arındırılması, üretime uzun bir ara verilmeden devam edilebilmesini sağlıyor.

Etiket kurutma üniteleri farklı sıcaklıklarda kurutma yapabilme özelliğine sahip. Kumaşın lif karışımına ya da alaşımlarına göre çekme yapmayacak, kırışmayacak ya da özelliğini kaybetmeyecek sıcaklıkta kurutulması mümkün olabiliyor. Son derece yüksek verim elde edilmesini sağlayabilen bu ürünler tekstil sektörünün vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Üretiminde tekstil ürünlerine de yer verenler  hızlı kurutma ve nem alma özelliği sergileyen bu ürünlerden istifade edebilir.

Boru iç hadde rezistanslar ve kullanım alanları ile ilgili hazırladığımız boru iç hadde rezistanslar nerede kullanılır yazımıza göz atarak boru iç hadde rezistanslar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza