Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Rusça "sama" ve "varit" kelimelerinden türeyen ve "kendi kendine kaynayan" anlamına gelen semaverlerin ilk modelleri silindirik bir haznenin mangal kömürü veya meşe odunu ile ısıtılması ile suyun kaynatılması esasına dayalı metalik bir kaptır. Demlik koymak için üstünde bir baca ve alt tarafında sıcak suyu almak için bir musluğu bulunur. Günümüzde semaverler ya da diğer bir ifade ile antik çay makinesi, artık odun veya kömürle değil, elektrikle ısıtılıyor ve doğal olarak semaver rezistansı en önemli devre elemanıdır. 

doner-ocak-izgara-tost-makinesi-rezistanslari.png

Semaver Rezistansı Modelleri ve Fiyatları

Semaver rezistansı modelleri çember, elips, kare, helezon ya da spiral şeklinde olabilir, bu daha çok tasarıma bağlı bir unsurdur. Bir rezistans için temel seçim kriteri direncidir; semaver rezistansı modelleri, 500 Watt, 1000 Watt, 1500 Watt, 2750 Watt ve üzeri direnç birimleri ile farklılaşır. Direnç değeri yükseldikçe işlevi de artar ve daha yüksek ısılar üretilebilir. Sıcaklık aralığı, devrenin voltaj veya akım gereksinimleri, termal ve gürültü gibi faktörler tasarımda seçilen direncin değerini de etkileyecektir.

Bugün rezistans için gerçek materyal söz konusu olduğunda, piyasada bulunan üç tip direnç vardır. En ucuz ve en kolay erişilebilir karbon rezistanslar, daha düşük gürültüye ve daha fazla radyo frekansına karşı bağışıklığa sahip metal film rezistanslar ve daha yüksek güç dağılımı uygulamalarında yaygın olarak kullanılan tel sarma rezistanslar, semaverler için de farklı tercih sebebidir.

Ser Rezistans semaver imalatı için gerekli tüm semaver rezistansı türlerini bulabileceğiniz en kapsamlı ürün yelpazesine sahip, nadir kuruluşlardan biridir. Aradığınız her rezistans türünü bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Termokupl fiyatları ve termokuplların teknik özelliklerini içeren yazımız olan termokupl fiyatları yazımıza buradan erişebilirsiniz.

İletişim Formu
Açık Büfe Rezistans
Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmaya başlayan açık büfe rezistansları enerji tasarrufl...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza