Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Rusça "sama" ve "varit" kelimelerinden türeyen ve "kendi kendine kaynayan" anlamına gelen semaverlerin ilk modelleri silindirik bir haznenin mangal kömürü veya meşe odunu ile ısıtılması ile suyun kaynatılması esasına dayalı metalik bir kaptır. Demlik koymak için üstünde bir baca ve alt tarafında sıcak suyu almak için bir musluğu bulunur. Günümüzde semaverler ya da diğer bir ifade ile antik çay makinesi, artık odun veya kömürle değil, elektrikle ısıtılıyor ve doğal olarak semaver rezistansı en önemli devre elemanıdır.

Basit bir tanım yapmak gerektiğinde ise semaver rezistans, doğrudan kendi kendine kaynama özelliğine sahip, herhangi bir şekilde dışarıdan gelecek etkilere maruz kalmayıp içinde var olan sıvının ısıtılması ana hedef olan üretimlerdir. Elektrikli modeller olarak doğrudan rezistans ısındıktan sonra sıcaklığı en iyi biçimde içeriye yayarak, cihaz içinde sıcaklığı hızlıca hedeflemektedir.

Son yıllarda evlerde yaygın şekilde kullanılan modeller, semaver rezistans modelleri olup eski modeller olan odun ya da kömür ile ısıtılan semaverlerin ortadan kalkarak ev tipi hallere dönüşmesinde etkin olmuştur. Yaygın olarak üretilen modeller genel olarak spiral, çember ya da kare modeller olarak bilinir. Kullanım amacı ya da sipariş usulüne göre en iyi üretimler, talepler doğrultusunda şekillenmektedir.

Semaver Rezistansı Özellikleri Nelerdir?

Semaver rezistanslarının üretimlerde birbirinden farklı şekiller bulunmaktadır. En çok helezon, çember, spiral ya da kare gibi yaygın modeller kullanılırken, kullanım alanı projelerine göre şekillenmek ve özelleştirilmektedir. Bunlarla beraber en önemli özellik, direnç değeri yüksekliğidir. Elbette direnç değeri, doğrudan fiyatları da etkileyen ana etken olurken semaver rezistans fiyatları noktasında da etkileyici unsur olmaktadır.

Yüksek sıcaklıkların elde edilmesi konusunda rezistansın da yüksek dirençlere sahip olması beklenir. Fakat burada olabildiğince düşük enerji tüketimi ile yüksek ısı veren rezistans üretimleri önemli seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli üretim yapan firma aracılığı olarak bizlere ulaşarak, kalitesiz rezistans üretimlerinden uzak durmayı da başarabilirsiniz. Semaver rezistans modelleri arasında da seçimler yapılırken, çeşitli tiplerde rezistanslar, çeşitli direnç seviyelerinde ve boyutlarında birbirinden ayrılmaktadır. Bununla ilgili aşağıda da özellikle inceleme yapılmıştır.

Semaver Rezistansı Modelleri ve Fiyatları

Semaver rezistansı modelleri yukarıda da belirtildiği gibi, çember, elips, kare, helezon ya da spiral şeklinde olabilir, bu daha çok tasarıma bağlı bir unsurdur. Bir rezistans için temel seçim kriteri direncidir; semaver rezistansı modelleri, 500 Watt, 1000 Watt, 1500 Watt, 2750 Watt ve üzeri direnç birimleri ile farklılaşır. Direnç değeri yükseldikçe işlevi de artar ve daha yüksek ısılar üretilebilir. Sıcaklık aralığı, devrenin voltaj veya akım gereksinimleri, termal ve gürültü gibi faktörler tasarımda seçilen direncin değerini de etkileyecektir.

Bugün rezistans için gerçek materyal söz konusu olduğunda, piyasada bulunan üç tip direnç vardır. En ucuz ve en kolay erişilebilir karbon rezistanslar, daha düşük gürültüye ve daha fazla radyo frekansına karşı bağışıklığa sahip metal film rezistanslar ve daha yüksek güç dağılımı uygulamalarında yaygın olarak kullanılan tel sarma rezistanslar, semaverler için de farklı tercih sebebidir.

Ser Rezistans semaver imalatı için gerekli tüm semaver rezistansı türlerini bulabileceğiniz en kapsamlı ürün yelpazesine sahip, nadir kuruluşlardan biridir. Aradığınız her rezistans türünü bulacağından emin olabilirsiniz.

Termokupl fiyatları ve termokuplların teknik özelliklerini içeren yazımız olan termokupl fiyatları yazımıza buradan erişebilirsiniz.

Semaver imalatı noktasında bütün çeşitleri bulabileceğiniz kadar, özel siparişlerinizi kabul ederek en doğru projelerde de seri üretim sağlayan Ser Rezistans olarak, geniş bir üretim hattına ve ürün çeşitliliğe sahiptir. İstediğiniz ürünü bulma konusunda yardımcı olan hizmet anlayışımız sayesinde müşterilerimize %100 müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Bu noktada değerlendirilebilir tüm semaver rezistans üretimleri için, daha az enerji harcayan fakat yüksek performans sağlayabilecek nitelikteki semaver rezistansları, kaliteli rezistans olmaktadır. Buna göre üretici firmalar ile iletişime geçerek hem bilgi ve destek alabilir hem de kaliteli üretim yaptırarak doğru çeşitlerden de faydalanabilirsiniz. Böylelikle gürültü önleyici özellikler dahil olmak üzere dilediğiniz nitelikte üretimlerin de yapıldığı modellerde sizlere en doğru fiyatlandırmalar çerçevesinde hizmet sağlanır. Konuyla ilgili olarak dilediğiniz her zaman bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilir, üretim hakkında sorularınıza dair bilgi almak için anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu
Açık Büfe Rezistans
Son yıllarda daha fazla ön plana çıkmaya başlayan açık büfe rezistansları enerji tasarrufl...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza