Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Kendi kendine kaynayabilen ve içerisindeki sıvının ısıtılmasını sağlayan semaverlerin güvenilir şekilde çalışabilmesi için semaver rezistanslarına ihtiyaç duyulur. Semaver rezistansı modelleri elektrik ile ısıtılabilen ürünlerdir. Elektrik ile ısıtıldıktan sonra ısıyı hızlı bir şekilde kullanılacak sistem veya cihaz içerisine yayar.

Çember, kare, helezon ve spiral şekilde üretilebilen semaver rezistansları arasından seçim yapacağınız zaman kendi ihtiyaçlarınıza ve kullanım alanlarınıza uygun olanları seçmeniz gerekmektedir. Direnç değerleri ise, seçim esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli ayrıntıdır.

Semaver Rezistans Modelleri

Semaver Rezistanslarının Direnç Değerleri Nedir?

Semaver rezistansları pek çok farklı üretici tarafından 500 watt ile 2750 watt arasındaki direnç değerlerinde üretilir. Son derece yüksek watt değerlerine sahip olabilecek şekilde tasarlanan ürünlerin fiyatları direnç seviyelerine göre de değişir.

Direnç seviyeleri yükselmeye başladıkça ürünlerden elde edebileceğiniz verimlilik de artmaya başlar. Yüksek ısılar elde edilecek ise direnç seviyesinin de yükselmesi gerekir. Aksi takdirde kullanacağınız sistemler yeteri kadar ısıtılamaz.

Semaverler için karbon, metal film ve tel sarma rezistanslar da kullanılabilmektedir. Semaver rezistans modelleri arasında yer alan bu tip rezistansların her birinin farklı direnç seviyeleri ve boyutları vardır. Seçim yapılacağı zaman yine aynı şekilde kullanım alanı ve gereksinimler tespit edilmelidir.

Uygun fiyat seçeneklerine sahip olan semaver rezistansları, endüstriyel ortamlarda çalışmalarını sürdüren kişiler ve işletmeler için de uygun olabilecek modelleri içerisinde barındırmaktadır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza