Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

pH metreler laboratuvarlarda en fazla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. pH değerinin ölçülebilmesini sağlayan bu cihazlar sayesinde elektrik sinyalleri üreten elektrot araçları kullanılır. pH metreler, elektriksel sinyalleri pH birimine çevirir. Üretilmiş ve ölçülebilen voltaj türü potansiyometrik seviyeleri iki gerilim arasındaki fark ile ortaya çıkar. pH laboratuvar ölçüm cihazlarının çalışabilmesi için rezistanslara da ihtiyaç duyulur.

Kullanımı son derece kolay olan pH metreler laboratuvar ortamlarında güvenilir ve işlevsel şekilde kullanılabilecek cihazlardır. LCD ekrana sahip olan cihazlar hem pH hem de pH Laboratuvar Rezistansı sıcaklığı gösterebilecek şekilde de üretilebilmektedir. Cihazların otomatik sıcaklık dengelemesi, veri kaydı ve otomatik kalibrasyon yapabilmesi için aktif bir şekilde kullanılan rezistanslar çevre dostu olarak üretilerek sizlere sunulur.

İstenilen sıcaklık derecelerine ulaşıldığı zaman ve ölçüm tamamlandığı zaman otomatik olarak kendisini kapatabilen rezistanslar enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlar.

pH Ölçümü Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

pH ölçümü yapabilmenizi sağlayan laboratuvar tipi metreler, seramik diyaframlı elektrotların karıştırıldığı durumlarda problem yaratabilir. Ayrıca platinyum diyaframlı elektrotlarda da problem meydana gelebilir. Bu sebeple, diyafram seçimine dikkat etmeniz güvenliğiniz açısından yeterlidir.

pH laboratuvar rezistansı modellerini dünya kalite standartlarında üreterek sizlere sunan Ser Rezistans’ı tercih ederek sizler de ihtiyaç duyduğunuz rezistanslara sahip olabilirsiniz. pH laboratuvar rezistanslarının teknik özellikleri ve fiyat bilgileri için Ser Rezistans ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza