Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Çeşitli sistemlerde ve makinalarda en sık kullanılan malzeme çeşitleri arasında rezistanslar geliyor. Endüstriyel alanda ihtiyaca yönelik bir dizayn eşliğinde üretilerek geniş bir kullanım alanına kavuşmuş olan rezistans çeşitleri artık ilerleyen teknolojinin de yardımıyla daha geniş bir çeşitlilik yelpazesine kavuştu. Bu ısıtıcı çeşitleri arasında mika yalıtımlı olan meme yani uç rezistanslar da geliyor.

Meme Rezistansların Üretim Malzemeleri

Genellikle 80/20 krom nikel teller kullanılarak imal edilen bu ürünler bakır levha, pirinç levha ya da paslanmaz profillerden de imal edilebiliyor. Aslında meme rezistans üretiminde hangi malzemenin kullanılacağı hangi amaçla üretildiği ya da hangi sistemler ile birlikte kullanılacağı gibi hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bir başka deyişle ihtiyaca ya da kullanım şekline bağlı olarak farklı malzemeler de bu ürüne dönüştürülebiliyor.

mika(5).jpgmika(4).jpg

Enjeksiyon meme rezistansları olarak da adlandırılabilen bu ürünler genellikle 30 cm olarak imal ediliyor. Fakat ihtiyaç doğrultusunda farklı ebatlarda üretimi de gerçekleştirilebiliyor. Bu ısıtıcı çeşitlerinin en önemli özellikleri arasında sızdırmaz olması da bulunuyor. Pek çok ısıtıcı çeşidi ile kıyaslandığında yüksek verim sağlıyor olması da meme ısıtıcı çeşitlerine olan talebin artmasını beraberinde getirebiliyor.

Meme Isıtıcıların Kullanım Alanları

Enjeksiyon uçlarının yanı sıra manifold girişlerinde de bu ürünler kullanılabiliyor. Isıtıcı çeşitlerinden yüksek verim alabilmek için uç bölümlere son derece sıkı bir şekilde montajının yapılması gerektiği de önemli hususlar arasında yer alıyor.

Döner ocağı rezistansı ve endüstriyel mutfak ekipmanları için rezistans modelleri yazımızda sizlere döner ocağı rezistansları ile ilgili detaylı bilgiler sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza