Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Onlarca farklı ısıtıcı çeşidi arasında en sık kullanılanlardan biri de meme rezistanslar oluyor. Endüstriyel alanda farklı sistemlerde rezistans ihtiyacını gerek teknik özellikleri gerekse tasarımıyla her açıdan karşılayabilen meme rezistans çeşitleri çok farklı malzemeler kullanılarak imal edilebiliyor. Bu nedenle meme rezistans satın alırken hangi malzemeden üretildiğinin de mutlaka sorgulanması gerekir.

Meme Rezistanslar Nelerden Üretiliyor?

Meme rezistans çeşitleri krom-nikel karışımından, yüksek saflık özelliğine sahip mikadan, natürel mikadan, pirinç profillerden ya da paslanmaz profillerden imal edilebiliyor. Son dönemde daha farklı malzemeler de bu ürünlerin imalatında kullanılmaya başlandı. Dolayısıyla hangi makine ya da sistem ile birlikte kullanacağınıza bağlı olarak, üretiminde kullanılan malzemenin uyumuna da dikkat etmenizde fayda var.

SerDSC_0133Web.jpg

Meme rezistans çeşitleri M5 paslanmaz impus vidalar ya da bu ısıtıcı çeşidi ile kullanılması için özel olarak üretilen somunlar ile entegre bir şekilde monte edilebiliyor. İzolasyon ise 600 santigrat derecelik elyaf makaronlar ve bununla birlikte kullanılabilecek olan özel statik uç taşları ile sağlanabiliyor.

Meme Rezistans Hangi Çalışma Ortamları İçin Uygun?

Meme ısıtıcı çeşitlerinin hangi çalışma ortamları için uygun olduğu sorusunun yanıtı iki hususa bağlıdır. Öncelikle üretildiği malzemenin kullanılan çalışma ortamına uygun olması gerekir. Bununla beraber 400 santigrat dereceye kadar olan çalışma ortamları için de ideal olduğunu söyleyebiliriz. Fakat 400 santigrat dereceden daha yüksek olan alanlar, makinalar, sistemler ya da çalışma ortamları için daha yüksek ısı mukavemeti sunabilen rezistans çeşitlerinin tercih edilmesi çok daha ideal bir seçim olabilir.

Yüksek ısıya dayanıklı elektrik bağlantı elemanları yazımızda elektrik bağlantı elemanları hakkında teknik detayları sizlere aktarmaya çalıştık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza