Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00

Kurutma rezistansları, saç kurutma makinelerinden çamaşır kurutma makinelerine ve endüstriyel uygulamalara kadar pek çok alanda kullanılabilen ısıl işlem parçalarıdır. Elektrikli kurutucu cihazlar, kurutucu tamburundaki havayı ısıtmak için bir kurutma rezistansı taşır. Kurutma modelinize bağlı olarak, rezistans bir mahfaza içine yerleştirilir ve modülden geçerken havayı ısıtır veya dairesel bir kurutma rezistansı doğrudan kurutucunun tamburunun arkasında oturur ve havayı tambur içinde ısıtır. Bir fan tüm havayı kurutucu içerisinden yönlendirir.

Kurutucu Rezistansı Nasıl Çalışır?

Bir kurutucu rezistansı herhangi bir elektrikli ısıtıcıdaki bobin ile aynı prensibe göre çalışır. Yalıtılmamış bir metal iletkenden oluşur ve bir elektrik akımı geçtiğinde elektrik akışına direnç onu ısıtır. Bobin çok sıcak olursa yanar. Yüksek sıcaklıklara neden olabilecek koşullar arasında rezistans bölmesindeki hava akımı yetersizliği, emniyet cihazlarının arızalanması ve elektrik dalgalanması olabilir.

Çamaşır kurutucu makinenizin, kıyafetlerinizi kurutması normalden uzun sürüyor veya kurutucudaki hava asla ısınmıyorsa kurutucu rezistansı fonksiyonunu yitirmiş olabilir. Rezistansınızı değiştirmeden önce değiştirmeniz gerekip gerekmediğini test eden cihazlardan yardım alabilirsiniz. Yeni bir rezistans bulmak ve değiştirmek oldukça kolaydır. Bununla birlikte kurutma cihazınızda sorun yaşamamanız için doğru rezistans seçimi önemlidir

Kurutma Rezistansı

Doğru rezistans modeli seçtiğinizden emin olmanın yolu, kurutucu rezistansı modelinin yüksek standartlarda üretildiğini gösteren kalite yeterlilik belgesi veya uluslararası sertifika sahibi olduğuna dikkat etmektir. Herhangi bir yanılgıya düşmemek için garantili Ser Rezistans ürünleri ve hizmetlerine güvenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan katmer rezistans yazımıza da göz atmayı unutmayın!

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza