Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00

İndüksiyon gibi konveksiyon neredeyse tartışmasız üstün bir pişirme teknolojisidir. Sonuçta, iyi bir performans sergileyen konveksiyonlu fırın rezistanslarıve fan bileşenleripişirme sürelerini kısaltabilir ve genel gıda kalitesini artırabilir. Ayrıca, geleneksel yemek tariflerini sizin için ayarlayabilen otomatik konveksiyon dönüşümü gibi yeni fırın teknolojileri sayesinde, konveksiyonla pişirmek hiç olmadığı kadar kolaydır.

firin-rezistansi.png

Konveksiyon Fırınlar Nasıl Çalışır?

Konveksiyon fırınlar biri üstte, diğeri fırın haznesinin altında ısıtma elemanı olan ikikonveksiyon fırın rezistansıiçerir. Her ikisi de ön ısıtma sırasında sıklıkla kullanılır, ancak bazı firmalar, Ser Rezistans olarak asla üretilmeyendüşük kalitelikonveksiyon fırın rezistanslarıkullanır. Pişirme durumunda bu, düzensiz ısıtmaya neden olabilir; fırının orta kısmı üstten veya alttan daha soğuk olabilir.Bu sıcak ve soğuk noktalar dağınık pişirme üretebilir.Örneğin,saatlerce kızarttığınız bir tavuk, bazı yerlerde aşırı pişmiş, bazı taraflarında az pişmiş olabilir. Benzeri şekilde çikolatalı kekleriniz yarısı yanmış, yarısı pişmemiş çıkabilir.

Konveksiyon fırınları, bu kusurları düzeltmek için bir fan ve bir ekstra konveksiyon fırın rezistansı kullanır. Fırının arkasında yer alan fan, üçüncü unsurun üzerinden geçen ve fırın bölmesinde tekrar dolaştırılarak hava sıcaklığı normalleştirilerek bir hava akışı oluşturur. Konveksiyonla ilgili en büyük şey, fanın bu işlemi hızlandırmasıdır.

Ser Rezistans ısıtma sistemlerinde söz sahibi sektör liderlerindendir ve ihtiyacınıza uygun olan rezistansı bulabileceğiniz neredeyse tek adres olup aynı zamanda toptan alışveriş imkânınızda bulunuyor. 

Konveksiyon fırın rezistansı ile birlikte çalışmakta olan konveksiyon fırın ısıtıcısı modellerimiz ile ilgili hazırladığımız bir önceki yazımız konveksiyon fırın ısıtıcısı yazımıza göz atarak ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza