Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Endüstriyel alanları yaygın olan sıvı ısıtıcı rezistansları, özel olarak tasarlanır ve en verimli uygulama için üretilir. Çoğu evde tank tipi bir kazan ısıtıcı bulunur. Üzerine borular takılı olarak büyük, silindirik bir tank bulursanız, tank tipi bir sisteme sahipsiniz. 

Bir depo bulamazsanız, ancak evinizi ısıtan bir sıcak su sisteminiz varsa, muhtemelen musluklarınıza ulaşan merkezi bir kazan ısıtıcı olabilir. Diğer durumlarda, sıcak su sağladığı armatürün yakınına monte edilen tek başına bir anlık su ısıtıcı ile sağlanabilir.

Kazan Isıtıcı Modelleri Verimliliği Nasıl Etkiler?

Bir kazan ısıtıcı elemanının görevi sadece suyun ısıtılması değil aynı zamanda kullanıma hazır olana kadar saklanmasıdır. Bu nedenle, deponun ısıtma sistemine ek olarak, her kazan ısıtıcı kullanımlar arasında suyu sıcak tutmaya yardımcı olmak için yalıtım ile donatılmıştır. Bu noktada kazan ısıtıcı olarak görevli rezistansın Ser Rezistans çeşitlerinde olduğu gibi yüksek standartlarda olması verimliliğini büyük ölçüde etkiler.

Uygun bir kapasite ve geri kazanım oranına sahip bir su ısıtıcısının seçilmesi, ne kadar suya ihtiyacınız olduğuna ve ünitenizin suyu nasıl ısıttığına bağlıdır. Tipik olarak, düşük geri kazanım oranlarına sahip kazan ısıtıcı tank kapasitesi yüksektir. 

Suyun ısıtılması daha uzun sürse de, aralıklı olarak kullanılmak için daha ekonomiktir. Elektrikli ısıtıcılar bu kategoriye girer. Öte yandan, yüksek geri kazanım oranı olan yakıtlı bir ısıtıcının, büyük bir tankı olması gerekmez, çünkü suyu daha hızlı ısıtabilir. Genel olarak, elektrikli modeller en düşük geri kazanım oranına ve yağlı üniteler en yüksek seviyeye sahiptir.

Sizler için hazırladığımız bir önceki yazımız olan kahve makinası rezistansı yazımızı inceleyerek kahve makinası rezistansı hakkında bilgi alabilir ve kahve makinası rezistanslarının detaylı özelliklerine erişebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza