Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Kauçuk kalıplama sektöründe kullanılan en önemli malzemelerden biri de esnek manifold rezistanslardır. Sıcak yolluk rezistanslar kategorisinde yer alan esnek manifold ısıtıcılar son derece yüksek performans sunabilmesiyle ön plana çıkıyor. Yüksek performans özelliği bu ürünlerin sadece kauçuk kalıplama alanında değil, pek çok farklı sektörde de kullanılmasını beraberinde getirebiliyor.

Esnek manifold rezistansların bir diğer özelliği de farklı kesitlerde kare ya da silindir formunda imal edilebiliyor olmasıdır. Bu yönüyle farklı sistemlere, cihazlara ve makinelere entegre edilmesi çok daha kolay olan manifold ısıtıcıların bir anlamda ihtiyaç doğrultusunda üretilebildiğini de söylemek mümkün oluyor. Ancak bu rezistanslar farklı yönleriyle de endüstriyel alanda çok önemli bir gereksinimi karşılayabiliyor.

Esnek Manifold Rezistansların Avantajları

Onlarca farklı rezistans çeşidi arasında dikkat çeken esnekmanifold ısıtıcılar ideal esneklik seviyesi kazandırılmış olan ısıtıcı çeşitleridir. Bu yönüyle sisteme ya da cihaza kolay monte edilebilmesi de mümkün olabiliyor. Bir diğer deyişle ısıtıcı çeşitlerinin pek çok farklı rezistans çeşidi ile kıyaslandığında montaj bakımından avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

esnek.jpg

Yüksek mukavemet özelliğine sahip olan esnek manifold rezistansların mutlaka güvenilir imalat firmalarından temin edilmesi gerekir. Çünkü her ne kadar onarımı mümkün olsa da kısa sürede arıza yaşanmaması için bu ürünlerin kaliteli ve sağlam malzemelerden imal edilmesi gerekir. Bu noktada güvenilir olmayan firmalardan temin edilmemesi büyük önem taşıyor.

Esnek Manifold Isıtıcılar Nerelerde Kullanılır?

Bu ürünler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. En sık tercih edildiği alanlar arasında plastik enjeksiyon kalıplama sektörü ile kauçuk kalıplama sektörü başı çekiyor. Bununla beraber ambalaj alanında, plastik kaynak sektöründe, gıda prosesi alanında hatta plaka ve kalıp ısıtma alanında da kullanımı mevcut.

Bir önceki yazımız olan sıcak hava ihtiyacı için kaset rezistans yazımızda kaset rezistansların teknik özelliklerini inceledik.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza