Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Pek çok farklı alanda kullanılan ve son derece önemli bir ihtiyacı karşılayan kalıp rezistans çeşitleri özellikle endüstriyel alanda şişirme ve plastik ekstrüzyon çalışmalarında tercih ediliyor. Çok sayıda farklı sistemde kalıp rezistans çeşitlerinin yerini farklı ısıtıcılar alamıyor. Bunun nedeni kullanılan kalıpların sıcaklıklarının önemli bir faktöre dönüşmesidir. Günümüzde kalıp ısıtıcı çeşitlerinin beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek bir çeşitliliğe kavuşmuş olması, kullanım alanlarının yaygınlaşmasında önemli bir unsur oluyor.

Yeni Kalıp Rezistansların Özellikleri

En yeni kalıp ısıtıcı çeşitleri farklı çalışma gerilimleri ve farklı güç değerleri sunabiliyor. Pleytli ya da pleytsiz olarak üretilebiliyor olmaları da çeşitlilik sunabilmelerinde önemli bir parametre olarak kabul ediliyor. İşlevsel özellikleri de düşünüldüğünde bu ürünler her geçen dönem farklı kullanım alanlarına da kavuşabiliyor. Kalıp rezistans çeşitlerinin ön plana çıkan özellikleri arasında mika ve seramik yalıtım opsiyonunun bulunması da mevcut.

Kalıp Rezistansların Özellikleri

Kalıp Rezistansların Teknik Özellikleri

Bu ürünler 400 °C ila 600 °C arasında bir çalışma sıcaklığı sunabiliyor. Aynı zamanda 10 W/cm²’ye kadar çıkabilen bir güç yoğunluğu sunuyor olması da pek çok sistem ile birlikte kullanılabilmesine olanak tanıyor. Kalıp ısıtıcı çeşitleri farklı bağlantı kabloları için opsiyon sunabiliyor.

Örneğin hem cam elyaf hem de silikon kablo opsiyonu bu ısıtıcı çeşitlerinde mevcut. Çalışma gerilimine bakıldığında ise 110, 220 ve 380 V gibi seçenekler sunabiliyor. Kalite düzeyi yüksek bir ürün seçimi yapıldığında uzun süre sorunsuz bir kullanım sunuyor olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Rezistans Ağrı yazımızda sizlere Ağrı bölgesindeki hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdik.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza