Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Isıtma Çözümleri

Her geçen gün büyüyen ve gelişen dünya için ısıtma sistemlerinin de insanlar için gelişim ve değişime uğraması söz konusu olmuştur. Alternatif olarak değerlendirilebilir şekilde birçok yakıt türü, ısınma şekli ev tipi ısıtma çözümleri ile yön bulmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelebilen çeşitli ev ısıtma sistemine bağlı kalarak hem ev hem de iş yerleri için uygun ısıtma çözümleri bulunur.

Ev ve iş yerlerinin ısınması için bu gibi kapalı ortamda soğuk dönemlerde zaman zaman ısı konforu olmazsa olmaz ihtiyaçlardan biridir. Sağlığın, kaliteli yaşamın ve verimli olmanın karşılığı olan ısıtma sistemleriyle ilgili olarak günümüzde çok güçlü sıcaklık çalışmalarıyla beraber ısıtma çözümleri sağlanabilmektedir. Isıtma yöntemlerini kendi içinde birçok gruba ayırabiliriz. Bunlar şu şekildedir: Elektrikli ısıtıcılar, doğalgaz merkezli ısıtma sistemi, LGP'li ısıtıcı, odun ve kömür ısıtma sistemi ya da güneş enerjisiyle olmak üzere birçok grup bulunmaktadır.

Çeşitli Isıtma Sistemleri 

Kış aylarının gelmesiyle beraber artık hem cafe, restoran gibi açık alanlarda hem de evlerde çeşitli ısıtma çözümleri olmak üzere birçok ısıtıcıların önemi de artmış durumdadır. Dış alanlarda, restoran ve cafe gibi alanların birçoğunda infrared ısıtma sistemleri kullanılır. Bu ısıtıcılar, cismi ısıtarak herhangi bir havaya ısıtma amaçlı değil tamamen bir cismin ısınarak ortama sıcaklık vermesi üzere kurulu bir çözümdür. Günümüzde açık alanlara uygun çeşitli ısıtma sistemine ihtiyaç, kış aylarında başlarken UV kürleme, ısı kontrol sistemi ya da benzer sistemlerde önem kazanmaktadır.

Ev, konut ortamlarında ise zemin ısıtma gibi çözümler, kapalı ortamların ısınması için önemli aşamalardan biridir. Sıcak su olması gibi çeşitli ısıtma sistemine ihtiyaç vardır. Isıtıcıların kablo halinde zeminden geçirilerek uygun şekilde ortam hazırlanması gibi ya da cismin ısıtılarak ortama tamamen sıcak hava sunması gibi birçok ısıtma sistemleri bulunur. 

Isı Pompası Nedir ve Kullanım Alanları

Isı enerjisinin bulunduğu ortamı değiştirmek, farklı ortama aktarmak için gerekli ürünlerden biri olan ısı pompası, günümüzde ısıtma çözümleri olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Isının elektrik enerjisi desteğiyle bir ortamdan farklı ortama taşınmasına destekleyecek bir sistem olarak tanımlanır. Uygun ortam oluşması halinde minimum maliyetlerle maksimum verim alabileceğiniz ve ısı pompası ile ısının ortam değiştirilmesi sağlanabilmesi her zaman mümkün olmaktadır.

Isıtma sistemine dayalı bir tür olan ısı pompaları günümüzde yeni bir terim değil, eskilerden beri birçok beyaz eşyalarda kullanılan ürünlerden biridir. Derin dondurucu ya da buzdolabı, klimalar gibi cihazlar ilk akla gelen örneklerdir. Isı taşımaya dayalı bir sistem ile çalışan bu cihazlar genel olarak ısı pompası teknolojisine örnektir. 

Özel ısıtma çözümlerimiz ile hem ürün hem proses desteği sağlıyoruz. Endüstriyel üretim için gerekli olan en önemli ve en maliyetli işlemi ısıtma prosesi oluşturmaktadır. Ser Rezistans tarafından üretilen endüstriyel ısıtma elemanları, prosese özel ısıtma sistemleri ve ısı kontrol sistemleri ile tüm endüstrilerde ihtiyaç duyulan ısıtma çözümlerini üretiyoruz.

Müşterilerimizin ısıtma konusundaki tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde yapılandırılmış organizasyon planı, en doğru ve en hızlı, hizmet ve ürünü sağlamak için oluşturulmuş; makine, insan ve üretim metodolojisi ile yalnızca ürün değil üretiminize değer katacak çözümler üretiyoruz. Plastik sanayi başta olmak üzere otomotiv, ambalaj, cam, gıda, ahşap, ilaç, kimya, baskı, metal vb daha bir çok sektöre hizmet vermekteyiz. Sunduğumuz çözümler arasında rezistanslı ısıtıcılar, infrared ısıtma sistemleri, uv kürleme sistemleri, ısı kontrolü sistemleri ve otomasyonu, ısıtma sistemlerine ait yedek parçalar ile proseslere özel terzi dikim projelerimizle çözümler ve ürünler sunmaktayız.

Ser Rezistans olarak ısıtma çözümleri noktasında ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak güce sahip olarak, güçlü uzman ekiplerimiz tarafından en iyi şekilde çözüm sunuyoruz. Deneyimli montaj süreci boyunca isteklerinize uygun, ömür boyu bakım gerektirmeyecek koşullarda üretim sağlarken, tüm tesis ve konutların yapısına göre birbirinden farklı ölçülerde de ısıtma sistemleri üretimi sağlamaktayız. Aradığınız niteliklerle ilgili sormak istediğiniz tüm sorularınızı bizlere telefon ile ulaşarak iletebilir, aradığınız çözümlere dair sizlere her zaman için yardımcı olabiliriz. Hem satış öncesi bilgilendirme hem de satış sonrası destek ile birlikte %100 müşteri memnuniyetini önemsediğimiz bu süreçte sizlere dilediğiniz noktada destek sunabilmemiz mümkün olmaktadır.

Online Mağaza