Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Rezistans kablolar yani ısıtıcı kablolar enerji verildiğinde kendini ısıtan bir rezistans çeşididir. Endüstriyel alanda, pek çok ısıtma ihtiyacı duyulan pek çok sistemde ve makinada kullanılan bu ürünler aynı zamanda yapısal alanlarda da kullanılıyor. Son derece önemli bir ihtiyacı karşılayan ısıtıcı kablolar farklı ihtiyaçları karşılaması için, farklı formlarda üretilebiliyor.

Isıtıcı Kabloların En Çok Kullanıldığı Alanlar

Kablo ısıtıcı çeşitleri en çok endüstriyel alanlarda kullanılıyor. Özellikle çeşitli sistemlerde mevcut olan tank ısıtma işlemi içi kablo rezistans modelleri tercih ediliyor. Aynı zamanda boruları ısıtma ya da boru sistemlerinde olası donmayı önleme amacıyla da bu sistemlerin kullanıldığını söylemek mümkün. Pek çok farklı sistemin proses hatlarını sabit bir ısıda tutabilmek amacıyla da kablo ısıtıcı çeşitlerinden faydalanılabiliyor.

kabloisitici-serrezistans.jpg

Isıtıcı kablolar yapısal alanlarda da en sık tercih edilen rezistans çeşitleri arasında yer alıyor. Rampaları ısıtmak, yürüyüş yollarını ısıtmak, yaya ya da araç trafiğinin olduğu bölgeleri ısıtmak ve tüm bu alanlarda buzlanmayı engellemek için kablo ısıtıcı çeşitlerinden yardım alınıyor. Aynı zamanda çatıları ve olukları ısıtma ve bu alanlarda kar yükünün azalmasını sağlama amacıyla da kullanılan kablo ısıtıcılar buzlanmayı engellemek maksadıyla da tercih edilen ısıtıcı çeşitleri arsında bulunuyor.

Çeşitli otomasyonlara bağlı olarak da kullanılabilen bu ürünler akışkanlığı koruma amacıyla da ihtiyacı karşılayabiliyor. Farklı direnç özelliklerinde olabilen ve genellikle makara formunda sarılmış olarak kullanıma sunulan ürünler ihtiyaç duyulan uzunlukta kesilerek kullanılabiliyor.

Kendinden regüleli rezistans kablolar yazımızda regüleli rezistans kabloları hakkında teknik detayları sizlerle paylaştık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza