Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Evlerde kullanılan çok sayıda cihaz içerisinde ısı yalıtım plakalarının olduğunu biliyor musunuz? Isı yalıtımı ihtiyacını beklentileri en iyi şekilde karşılayacak düzeyde gideren ısı yalıtım plakaları endüstriyel alanda da her geçen yıl çok daha yaygın bir kullanım alanına kavuşabiliyor. Mikanit yapıda olan levhalar elektriksel aksamlarda kullanım için gayet ideal ürünler arasında yer alıyor.

Fırınlar, şofbenler ya da sobalar gibi pek çok cihazda ısının muhafaza edilmesi gerektiğine devreye giren ısı yalıtım plakaları elektriksel cihazlar ile birlikte de kullanım şansı sunabiliyor. Temel olarak yalıtım plakalarının 400 derece ila 600 derece sıcaklıkta kullanım şansı sunabildiğini söylemek mümkün. Pek çok cihaz ya da sistemde bu sıcaklık seviyesine dahi çıkılmıyor. Sonuç olarak sıcaklık mukavemet seviyesi ile beklentilerin de üzerinde bir teknik özellik sunabiliyor.

isi-yalitim-plaka.jpg

Isı Yalıtım Plakaları Kalınlığını Belirleyebilirsiniz

Hem elektrik izlasyon hem de ısı izolasyon malzemesi olarak kullanılabilen bu ürünün kalınlıkları ihtiyaçlar doğrultusunda farklı oranlarda da üretilebiliyor. Hangi sistem ya da cihaz ile birlikte kullanacağınıza, hangi oranda yalıtım beklentiniz olduğuna bağlı olarak farklı kalınlıklarda imal edilmiş olan ısı yalıtım plakalarını tercih edebilirsiniz. Kalınlıklar ise genellikle 0,50 mm ila 10,0 mm arasında değişebiliyor.

Isı yalıtım noktasında seramik elyaf battaniye ürünler de kullanılabilir. Son derece güçlü bir yalıtım şansı sunabilen bu ürünler 538 ila 1480 santigrat derece arasındaki sıcaklık seviyelerine karşı dayanıklılık sergiliyor. Bu ürünlerin ısı ile birlikte ses yalıtımı noktasında da beklentileri karşıladıklarını bilmenizi isteriz.

Rezistans firmaları yazımıza da göz atmayı unutmayın! Rezistans firmalarının seçiminde ne gibi noktalara dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili tüm sorularınızın yanıtını bu yazımızda sizlere sunduk.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza