Gazlı termostatlar sıvı ve katı olan maddeleri istediğiniz sıcaklık değerlerinde ve aralıklarında tutmanız konusunda sizlere yardımcı olan ürünlerdir. Gazlı termostat modelleri elektronik, mekanik ve elektromekanik olan devre elemanlarının arasında yer alır. İki ayrı tür metal şeritli olan termostat modelleri genleşme katsayısı düşük olan çubukların, genleşme katsayısı yüksek olan tüpün uçların birbirine bağlanması ile ortaya çıkmaktadır.

gazli-termostat-3.jpg

Hızlı bir şekilde buharlaşabilen sıvının sıcaklığı ile birlikte değişik basınçlar meydana getirebilen gazlı termostatlar günümüzde pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Endüstriyel alanlarda da büyük bir ihtiyaç haline gelen gazlı termostat modelleri uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

Gazın ısı seviyesine göre genleşebilen gazlı termostatlar, gaz deposu ile körük kontaklarından tasarlanmaktadır. Gaz körük ısınan ve genleşen gazın meydana geldiği durumlarda kontakların konum değiştirmesi prensibine göre çalışmaktadır.

gazli-termostat-1.jpg

Programlanabilir Gazlı Termostat Modelleri

Gazlı termostatları istenilen ısı seviyesini elde edebilmek için rezistans veya ampül bağlantısına da ihtiyaç duyabilmektedir. Bakır elektrod ısının derecesini algılayarak termostat üzerindeki ayarlanmış olan ısıya ulaşıldığı zaman devreyi otomatik olarak kapatabilme özelliğine sahiptir. Böylelikle ısıyı tamamen kontrol altında tutabilirsiniz. Çay ocağı kazanları ve tost makinesi gibi cihazlarda sık sık kullanılan gazlı termostatlar son derece güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz yapıya sahiptir.

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz gazlı termostat modelleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz güvenilir yapıya sahiptir ve çevreye karşı duyarlı bir şekilde üretilmektedir.

Ayrıca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz dijital termostat çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinin.

Online Mağaza
Online Mağaza