Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Endüstri alanında geliştirilen pek çok sistem ve makine ile birlikte kullanılan fişek rezistanslar krom nikel tel malzeme kullanılarak imal ediliyor. Maksimum değerler gözetilerek aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılması şeklinde üretimi yapılan fişek ısıtıcı çeşitleri eşit ısı dağılımı yönüyle ön plana çıkıyor. Üretiminde kullanılan magnezyum oksit yardımıyla eşit bir ısı dağılımı söz konusu olabiliyor.

Fişek Rezistans İmalatında Kullanılan Malzemeler

Fişek rezistans modellerinin dış bölümünde ısıtıcıyı muhafaza etmesi amacıyla paslanmaz boru çeşitleri kullanılabiliyor. Kalite düzeyi yüksek elyaf örgülü saf nikel kablolar ile elektrik bağlantıları sağlanabilen fişek ısıtıcı çeşitlerinde kablo boyu da istendiği şekilde ayarlanabiliyor ya da gelen sipariş üzerine elektrik kablo boyu istenen uzunlukta üretilebiliyor.

Fişek Isıtıcı Çeşitlerinin Kullanım Alanları

Isıtıcı çeşitlerinde eşit ısı dağılımı endüstriyel alanda son derece mühim özellikler arasında yer alıyor. Bu nedenle fişek rezistansların ısı dağılımı noktasında bu avantajı sunuyor olması, ürünlerin son derece geniş kullanım alanına sahip olmasını da beraberinde getiriyor. Özellikle metal kalıp ışıtıma çalışmalarında ve sistemlerinde fişek ısıtıcı modelleri sıklıkla tercih ediliyor.

Bunun yanı sıra plastik sanayi alanındaki kalıplarda ve ambalaj makinalarında da fişek ısıtıcı çeşitleri kullanılıyor. Tekstil makinaları ve ilaç sektöründe de bu ürünlerden fazlasıyla faydalanıldığını söyleyebiliriz. Kimya sanayinde ve sıvı malzemelerin ısıtılmalarında da fişek ısıtıcılar kullanılıyor. Tüm bu alanların yanı sıra laboratuvar ortamında yapılan pek çok çalışma için de bu ürünler kullanılıyor. Gıda sektöründe de fişek ısıtıcı çeşitlerinin kullanılabildiği bilinir.

En fazla ilgi görmekte olan ürünlerimiz arasında yer alan endüstriyel ısıtıcılar hakkında hazırladığımız ufak rehberimiz endüstriyel ısıtıcı nedir yazımıza göz atmayı da unutmayın!

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza