Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Rezistans olarak adlandırılan özel bileşenler, bir devreye sokulması için kesin bir direnç miktarı yaratma amacına yöneliktir. Genellikle metal tel veya karbondan imal edilmiş olan fırın rezistansı, geniş çevresel koşullar aralığında istikrarlı bir direnç değeri sağlamak üzere tasarlanır. Rezistanslar fırın devrelerinde son derece yararlı cihazlardır, devrelerin üzerinde tasarımcıya kontrol sağlarlar. 

Fırın Rezistansı Nasıl Çalışır? Rezistans Arızalanırsa Ne Olur?

Bir elektrikli fırın rezistansı, temel olarak, sert metal alaşımının içinde yalıtımdan ayrılmış çeşitli şekillerde bükülmüş bir direnç telidir. Üzerine güç uygulandığında, direnç telinin elemanın dış kılıfına ilettiği ısıyı üretir, bu da pişirme ocağı veya fırın boşluğu içindeki hava tarafından emilebilir.

Bir fırın rezistansının kesin direnci çoğu kez önemli değildir, çünkü genelde arızalı olduğunda ya da toprağa kısa devre geçtiğinde tamamen açık hale gelmesi haricinde ömrü boyunca değişmez. Merak ediyorsanız söyleyelim; fırında pişirme veya kızartma bölümünün rezistans direnci, voltajına bağlı olarak 20 ila 40 ohm arasında olabilir.

Peki bir elektrikli fırın rezistansı neden bozulur ve bozulduğu zaman ne gibi yöntemler denemek gerekir? Bu tür elemanlar bozulduğunda, iç direnç kablosu kopar ve açık devre meydana gelir. Devre açık olduğu için, ısı üretmek için rezistansa herhangi bir elektrik akımı gelemez. Rezistans kablosu ile dış kaplama arasındaki izolasyon da bozulabilir. Bu gerçekleştiğinde iç rezistans kablosu dış kılıfla temas ederek şasiye kısa devre yapabilir. Bu kadar kısa bir kuvvet, dış kaplamanın içinden bir delik açıp eritebilir.

firin-rezistansi.jpg

Fırın ısıtıcı modellerini güvenilir firmalardan satın aldığınız zaman uzun yıllar boyunca herhangi bir şekilde arıza yaşamazsınız. Ekstra bir bakım ve onarım gibi ihtiyaçlar da hissetmeyeceğiniz fırın rezistansları sayesinde uzun bir kullanım ömrüne sahip olabilirsiniz. Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz fırın rezistansları son derece güvenilir olan ve dünya kalite standartlarında üretilen fırın rezistanslarıdır.

Ürün kataloglarımızda Simfer fırın rezistansı modelleri de yer almaktadır. Fırın ısıtıcı ve fırın rezistans fiyatları seçeceğiniz ürünün marka, model ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fırın rezistans değişimi ve fırın rezistansı fiyatları ile ilgili konularda bizlerden bilgi almak isterseniz ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz fırın termostat fiyatları da son derece uygundur. Güncel fiyatlarımız ve ürünlerin teknik bilgileri için bizlere iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ser Rezistans kalite garantisindeki ürünlerde bu tür problemleri yaşamaz, yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.

Fritöz rezistansı yazımızda fritöz rezistanslarının teknik ayrıntılarına ve özelliklerine de yer verdik. 

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza