Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Endüstri sanayi büyük ölçüde çeşitli amaçlar için kullanılan çeşitli ısıtıcılara güvenir. Her bir ürünün bileşenleri ve endüstriyel ısıtma prensipleri farklı olmasına rağmen, hepsi için aynı olan şey, ısı enerjisinin gereken malzemeye aktarılmasıdır. Doğrudan yöntemler, materyalin kendi içinde ısı üretilmesine dayanıyor, dolaylı teknik ise, ısıyı başka bir kaynaktan alarak malzemeye konvansiyonel, radyasyon, elektrik veya bunların bir kombinasyonu yoluyla aktarıyor. Yaygın kullanılan endüstriyel ısıtma teknikleri aşağıdaki gibidir.

Yanma veya Yakıt Tabanlı Isıtıcılar

Hemen hemen her sanayi sektöründe kullanılan ızgara, flaşör ve yatak gibi yakıt bazlı ısıtıcıların çeşitli uygulamaları vardır. Bu ısıtıcılarda ısı, katı, sıvı veya gaz yakılarak üretilir ve doğrudan veya dolaylı olarak malzemeye aktarılır. Doğrudan yöntemde, yakıt ile malzeme arasında bir temas vardır. Dolaylı metotta malzeme yanmış gazlardan ayrı tutmak için sınırlı kaplarda tutulur. 

red-serisi-ortam-isitici.jpg

Kazan ve Buhar Jeneratörleri

Üretim tesislerinde kullanılan enerjinin büyük bir kısmı karmaşık bir endüstriyel ısıtma sisteminden oluşan kazanlar vasıtasıyla üretilir. Kazan, yakıt yanmasıyla buhar üretir. Bu yaklaşım, düşük toksidite, kolay ulaşım, yüksek ısı toplulukları ve diğer sistemlere kıyasla daha düşük maliyet gibi pek çok avantaja sahiptir. Termal akışkan sistemi buhar jeneratörünün ortak bir örneğidir.

Elektrikli Isıtıcılar

En sık kullanılan küçük endüstriyel ısıtma çözümleridir. Elektrikli ısıtıcılarda, malzeme doğrudan veya dolaylı olmak üzere iki farklı yolla bir elektrik akımı veya bir elektromanyetik alan ile ısıtılır. Bunlardan birincisi, içeriye bir akım göndererek ve malzemeye mevcut akımı indükleyerek veya materyalde bulunan elektronları hareketlendirerek materyali ısıtır. Dolaylı metot, bu üç farklı tekniğin birinden faydalanır, fakat materyal üzerine iletmek yerine onu ayrı bir ısı elemanı üzerine iletir ve üretilen enerjiyi malzemeye aktarırlar. 

Isıtma prosesinde teknik servisimizi arayın yazımız üzerinden iletişim kanallarımıza erişebilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza