Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Endüstri Kimyasalları
Endüstri Kimyasalları

Endüstri kimyasalları, günümüzde pek çok amaç için birçok alana karşılık kullanılmaktadır. Şeffaf sıvı çeşitlerinden tutun da genel temizliğe kadar pek çok amaca yönelik üretimlerde doğrudan profesyonel olarak kirlere karşı temizlik sağlanmasıdır. Günümüzde gres spreylerden mum koruma özelliği olan spreylere, kir ve yağ sökücü ürünlerden pas sökücü spreylere kadar endüstriyel temizlik kimyasalları bulunmaktadır. Temel amaç, endüstri alanında üretilmiş olan birçok üründe hem yağ hem de leke sökücü özelliği görerek hızlıca genel temizlik yapmasıdır. Kalıcı olduğu düşünülen kirlerin ise doğrudan temizlenmesinde başarılı sonuçlar verir.

Pratik bir dizaynı olması sayesinde hem kolay kullanım hem de basitçe temizlik imkanları yaratmaktadır. Kullanıcıların bir zahmete girmeden tamamen spreyden faydalanarak parça temizleme noktasında ne kadar etkin bir içerik olduğunu kullanırken görecekleri bir yapı ile karşılaşmaları da mümkün olmaktadır. Son derece hızlı çözünürlük sayesinde spreyin etkilerini görmek mümkündür.

Temizlikle ilgili olarak yağlardan koruyan, yüzeylerde bulunan kalıntıları ve yapışkanları çözen, aşırı zor lekeleriyle beraber gevşetici özelliği bulunan bu temizleyici ürünlerle siz de yüzeylerde bulunan pas, sıkışan parçalar ya da benzer birçok şeyi temizleyebilirsiniz. Kullanım alanı geniş olması sayesinde de birçok amaca yönelik biçimde yüzeye kolayca nüfuz eder ve çok iyi şekilde yayılma, tutunma özelliği sağlar. Bu sayede yüzeylerde en dar alanlarda bile çok hızlı şekilde temizlik imkanı sunar. Su ya da nemi uzaklaştırır, suyun tutunmasını önler.

Endüstriyel Kimyasalları Nerelerde Kullanırız?

Birbirinden farklı alanlarda kullanımı bulunan bu ürünler, motorlarda suyun değmesi ya da nem istenmeyen amaçlarla kullanılmaktadır. Otomotiv ve ağır sanayi endüstriyel alanların tamamında, gemi sanayisinde, elektrik kontaklarının birçok alanında amaca uygun temizlik spreyleri ya da bakım spreyleri kullanılmaktadır. Korozyon ya da pas istenmeyen çelik atölyeleri, inşaat alanlarında yaygın bir şekilde kullanımı bulunmaktadır.  

Metal işleme atölyelerinde ya da kazan dairelerinde doğrudan özel geliştirilen bakım ürünleri kullanılır. Bu noktada Aerofix endüstri kimyasalları kullanılır. Tank diplerinden tutun da çeşitli metal yüzeylere kadar oldukça ideal bir kullanım alanı sağlar. Yüzeylerde katranlaşan ya da normal çözümlenmesi zor olan tüm yağ gres kalıntılarının temizliğinde doğrudan etkili olarak endüstri kimyasalları kullanılmaktadır.

Online Mağaza