Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Endüktif sensör, metal cisimleri belirli bir mesafeye geldikleri zaman algılayabilen sensörlerdir. Kendi algılama mesafesinde manyetik alan oluşturan endüktif sensör algılama mesafesine yaklaşan metal cismi manyetik alanı ile etkiler. Etkileşim sonrasında sensörün çıkış sinyalleri de değişir. Böylelikle sensörün algılama mesafesindeki metal cisimler basit bir şekilde algılanmış olur. Endüktif sensörler rezistanslara ihtiyaç duyarak çalışırlar. Endüktif sensör rezistansları sensörlerin işlevsel özelliklerini yerine getirebilmesini sağlar.

CNC kontrollü takım tezgahı, robot uygulamaları, enjeksiyon ve ekstrüzyon makinalarında kullanılan endüktif sensörler aynı zamanda otomat tezgahı, ambalaj makinaları ve saç kesme makinalarında da kullanırlar. Doğru uygulamalar içerisinde kullanıldığı zaman endüktif sensörler uzun yıllar boyunca kullanılabilecek yapıya sahiptir. Endüktif sensörlerin mekanikleri ve kontakları elektronik olduğu için kısa devre, yüksek voltaj ve darbeye maruz kalmadıkları sürece bozulmaları neredeyse imkansızdır.

Endüktif Sensör Rezistansı Modelleri

Kare ve silindirik şekilde dizayn edilen endüktif sensör modelleri için ayrı ayrı tasarlanan rezistans modelleri bulunmaktadır. Bu rezistansların fiyatları da seçeceğiniz ürünün teknik özellikleri ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ser Rezistans ürünleri arasında yer alan endüktif sensörler çevre dostu olarak sizlere sunulmaktadır. Montajı kolay olan ve geniş bir kullanım alanına hitap eden endüktif sensör rezistansları aynı zamanda enerji tasarruflu olarak kullanılabilecek rezistanslar arasındadır. Endüktif sensör rezistansı ihtiyacınız var ise Ser Rezistans’ın endüktif sensör rezistansı modellerini sizler de inceleyebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza