Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Ekmek fırın rezistansı modelleri, elektrikli fırın kabinlerinin içerisine sıkı bir şekilde sarılan dirençli tel sargılardır. Ekmek fırını rezistansları, ekmek kızartma makinelerindeki rezistanslar ile davul gibi plakadaki ayrıntılara benzer ve aynı elektriksel direnç prensibi ile çalışırlar. Direnç, ısıtma elemanının ne şekilde çalıştığını belirten temel elektrik prensipleri arasındadır.

Malzemeler, elektrik akımına giden yolları engelleyebilecek özelliklere de sahiptir. Malzemelerin boyutları ise direnci etkiler. Ekmek fırın rezistansı ince tel, kısa kalın tel ve daha pek çok farklı telden tasarlanabilmektedir. Isı, elektrik direncinin yan ürünü olduğu için direnç ile arasındaki ilişki de ortaya çıkar.

Ekmek Fırın Rezistansı

Ser Rezistans Ekmek Fırın Rezistansı Modelleri

Ekmek fırın rezistansı telin direnci ile yan ürün olarak ısıyı meydana getirir. Elektrikli ekmek fırını rezistansları elemanlarında kullanılan teller nikel ve krom içeriklidir. Yüksek direnç sahibi olan ekmek fırın rezistansları oksitlenmeye ve çevresel faktörlere karşı dayanıklıdır. 2.000 fahrenheit = 1000 dereceyi aşan aşırı yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklı olabilmeyi başaran ekmek fırın rezistansı modelleri fırın içindeki rölelere elektrik sinyali veren termostatlar ile çalıştırılabilir.

Fırınların en önemli parçaları arasında yer alan bu rezistanslar enerji tasarrufu elde edebilmenizi de sağlar. Otomatik olarak açılıp kapanabilen ekmek fırın rezistansı modelleri yüksek verimlilik elde edebileceğiniz özel rezistans modelleridir. Güvenilir şekilde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz rezistansların montajı da son derece kolaydır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza