Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Çok Amaçlı Bakım Spreyi
Çok Amaçlı Bakım Spreyi
Çok Amaçlı Bakım Spreyi

Sert yüzeylerde oluşan tortu, pas, iz, kir, yağ ya da benzer birçok lekenin çıkartılmasının güç olduğu alanlarda, yüzeyde işlenmiş bir kir varsa bile bunların çıkartılmasında oldukça etkili ürünler olarak çok amaçlı bakım spreyi kullanılır. Kolayca nüfuz eder ve pastan tüm metallerin kirliliğini çıkartarak daha parlak bir yüzey oluşturur. Birçok metal ve benzeri yüzeylerde oluşan katmanlaşmış yağlardan tutunda zift ya da diğer kalıntılara dair tümünün çözümünü sağlar. Düşük tüketimle ilgili yüksek performans sağlayan bu ürünlerde kalıntı bırakmadan tüm kiri ve yüzeylerdeki pasın temizlenmesini sağlar. Herhangi bir şekilde gıcırtı seslerini dahi ortadan kaldırır ve herhangi bir sesin oluşmasını da önler. Böylelikle makinelerinizde dahi bu tip sorunlar varsa, uzun süre sessiz çalışmasını sağlar ve kaliteli bir iş ortamı yaratır.

Aşırı zor lekeler, kalıntı ya da yapışkanları gevşeterek yok etmeyi sağlayan bu ürünlerde, paslanmış parçalardaki sıkışan lekeleri temizler. Temizleme sonrasında ise pas, korozyona karşı korur. Yüzeyi dış etkenlere karşı korur ve bu sayede kirlerin derinlemesine nüfuz ederek gevşemelerini sağlar. Paslı yüzeylerde leke çıkartıcı görevi görür ve paslı yüzeylere derinlemesine işler özelliğiyle pas, kir, iz bırakmadan temizler. Yüzeylerin daha temiz olmasını ve yayılmaması için çok iyi tutunarak, sessiz ve kaliteli bir temizlik imkânı sunar.

Yüzeylerde oluşan kirlerin temizlenmesiyle beraber tüm yüzeylerden su ve nemi uzaklaştırır. İyi bir şekilde yayılır, böylelikle yüzey üzerinde rahatsız edecek tüm kirlerin de çözülerek çıkartılmasında etkilidir. Mükemmel bir su itici görevi görerek dar ve sıkışık yerlere girecek bu ürünle beraber temizlik çok sağlıklı şekilde tamamlanır. 

Yüzeylere çok iyi şekilde yayılıp tutunan bu ürünlerde en dar ve sıkışık yerlere nüfuz edip, yüzeylerde herhangi bir şey kalmasını önler. Bununla beraber dış etmenlere karşı da koruma görevi görür. Su ve nem uzaklaştırır, böylelikle bir daha kir, pas ya da iz bırakmayı da önlemiş olur. Aşırı zor lekeleri gevşetir ve kalıntıları yapışkanları çözer. Güçlü özelliği sayesinde kirli yağlar dahil olmak üzere tamamından su itici özelliğiyle beraber korur.

Çelik ve otomotiv alanında bulunan parçalarda genelde pastan dolayı sıkışmalar olur. Çalışmayan parçalar, bozulacak veya kırılacak niteliğe ulaşmış parçalarda pastan dolayı sıkışan parçaları çözer. Kirlerin istenmediği yerlerde mükemmel sonuçlar üreterek, en hızlı ve doğru adımlarla beraber çok amaçlı bakım spreyinin görev gördüğü bilinir.

Bakım Spreyi Kullanım Alanları

Genel olarak yüksek oranlı ve kaliteli etken maddeler içermesi nedeniyle birçok çeşitli atölyelerde yaygın şekilde kullanılır. Genelde metallerde bulunan yağ ve kir gibi konuların tamamında temizleyici etken olması sayesinde de metal işleme atölyelerinde kullanılmaktadır.

Çeşitli fabrikalarda ya da inşaat alanlarında kullanımı da yaygın olan bu çok amaçlı spreylerin araçlar üzerinde kullanımı da bulunur. Birçok açıdan iş makinelerinde yağ sökücü, pas çıkartıcı olarak kullanımı bulunur.

Otomotiv ve gemi sanayisinde çokça kullanılır. Su ile temas eden yüzeylerde korozyon, pas tutması durumlarında bu ürünler kullanılarak su itici olarak kullanılır olduğu da görülmektedir.  Gemi sanayisinde elektronik kontaklarında doğrudan kullanım imkânı sağlar. Otomotiv ve sıkışık yüzeylere nüfuz eder, bu sayede yüzeyde bulunan tüm pas veya kirlerin gevşemesini, temizlenmesini sağlamış olur. Hem mekanik anlamda hem de termal dayanıklılık yüksek derecede olması sayesinde de elektronik, hobi ya da ev eşyalarında da genelde kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler
Online Mağaza