Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza
Çay Makinası Rezistansı

Tipik bir çay makinası rezistansı genellikle bir bobin, düz veya oluklu şerit veya bir ampul filamanına çok benzer şekilde ısı veren bir tel şerididir. İçinden bir elektrik akımı aktığında, kızgınlaşır ve onu geçen elektrik enerjisini her yönde dışarıya yayan ısıtıcı materyale dönüştürür.

Çay Makinesi Rezistansı için En Uygun Malzemeler Nelerdir?

Bir ısıtma rezistansında ihtiyacımız olan şey, iki faktör arasındaki dengedir. Isı üretmek için yeterli direnç, mevcut çok fazla miktarı azaltır. Isıtıcı rezistansları çoğunlukla ya nikel bazlı ya da demir bazlıdır. Nikel bazlı olanlar genellikle nikromdur, yani yaklaşık % 80 nikel ve % 20 kromdan oluşan bir alaşımdır. Diğer kimyasal elementler ve bazen diğer metal bileşimleri de kullanılır, ancak 80+20 karışımı en yaygın olanıdır. 

Çay Makinası Rezistansı

Nikromun, çay makinası rezistansı ve diğer ısıtma sağlayıcı elemanlar için mükemmel bir seçimdir ve popüler malzeme olmasının çeşitli iyi nedenleri vardır. Nikrom, yüksek bir erime noktasına (yaklaşık 1400 °C) sahiptir, yüksek sıcaklıklarda bile oksitlenmez, ısıtıldığında çok fazla genleşmez ve sabit direnç gösterir. Bir nikrom telin direnci, bakırdan üretilen aynı boyuttaki bir tel rezistanstan 100 kat daha yüksektir. Benzer boyutta oldukça iyi bir iletken olan grafit çubuk rezistans modelleri ise sadece dörtte biri kadardır.

Tüm etkili çalışan ısıtma sistemleri temelinde ve ısıtma amaçlı kullanılan tüm cihazlarda olduğu gibi çay makinesi rezistansı tasarımında dikkate alınacak birbiriyle bağlantılı pek çok faktör vardır. Rezistansın her zaman kontrol ettiğiniz ve belirlediğiniz bir şey olması için malzeme seçimi, ısıtma rezistansının boyutları gibi Ser Rezistans'ın titizlikle ürettiği maksimum performans sağlayan rezistans modellerini incelemelisiniz.

Çay ocağı rezistansı yazımızı okuyarak çay ocağı rezistansları hakkında geniş kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Benzer Rezistanslar
Online Mağaza